Image default
Erkek Moda

Kış Modası: Soğuktan Korunmanın Stil Rehberi

Kış Modası: Soğuktan Korunmanın Stil Rehberi

Sırtınıza geçirdiğiniz o deri, pamuk veya yünlü kumaş katmanı sadece bir palto veya ceket değil. O, aynı zamanda bir parçanız. Her gün karşılaştığınız insanların size dair gördükleri belki de ilk şey o… Tropikal bir iklimde yaşamıyorsanız (eğer öyleyse başka bir sayfaya geçebilirsiniz!), muhtemelen tüm kış boyunca giyeceğiniz bir kıyafetten söz ediyoruz. Neticede, hepimiz bir paltoya ihtiyaç duyarız.

Yeni sezon için dergi ve gazetelerde onlarca farklı modele rastlamak mümkün. Ancak yine de çok fazla sürpriz beklemeyin. Erkek giyiminde değişim zaten çok hızlı gerçekleşen bir şey değildir. Bir de üzerine ekonomideki yavaşlama eklenince, erkek modasında fazla bir ilerleme göremiyoruz. Zira erkekler harcamaları konusunda her zamankinden daha dikkatliler, tasarımcılar da bunun farkında… Sonuç olarak, bu sene paltolarda klasik çizgiler hakim diyebiliriz. Ufak tefek dokunuşlarla yenilenen tasarımlar, uzun süreli kullanımda demode olmayacak şekilde hazırlanmış.

Yavaş yavaş bastıran akşam ayazından, son kar taneciklerine kadar geçecek sürede giymeniz için, işte sezonun farklı kalın giyim trendleri.

Spor Ceket
Gardırobunuzda halihazırda bir spor ceketiniz varsa, onu ortaya çıkarmanın tam zamanıdır. Atletik tasarımlar bu sezonun en gözde trendleri arasında gösteriliyor. Pek çok farklı kombinasyonda kullanabileceğiniz bu ceketler; günlük pantolonlar, mavi bir gömlek ve kravatla tamamlanabilir. Kot pantolon ve sweatshirt ile rahat ama şık bir görünüm de kazanabilirsiniz.

Yelek
Dışarısı soğuksa ama dondurucu bir hava yoksa, kalın bir yelek size yetebilir. Gerçekten, eğer gövdeniz sıcaksa, tüm vücudunuz sıcak hissedecektir. Ben buna şahsen hiçbir zaman inanmadım, ta ki kendime bir yelek satın alıncaya kadar… Gardırobunuza bir yelek eklemek, hem çok pratik hem de şık bir tarz yaratmanın kolay bir yoludur. Bu tip bir yelek giyen şehir erkekleri, doğa koşullarına da uygun olduklarının sinyalini verirler. İşe giderken bir hırka ve kravatla kombine edebileceğiniz gibi, haftasonları da dik yakalı bir kazak ve kargo pantolon ile tamamlayabilirsiniz. Hatta şık bir model seçerek akşam randevularınızda da çakı gibi görünmeniz mümkün.

Puf Montlar
Yeni nesil puf montlar hâlâ şişkin, ama eskisi kadar şişkin değil. Artık daha az kalın ve daha az yuvarlaklar. Bu da demek oluyor ki, Michelin Adamı gibi görünmeyeceksiniz! Şişkinlik miktarı azalınca, artık puf montların üzerindeki dikişler de daha fazla belirginleşti. Bu sayede şişman görünmeden stil sahibi bir dış görünüşe sahip olmak hiç de zor değil. Eski tip puf montlarınızı kayağa giderken kullanabilirsiniz, ancak yenisini şık bir gömlekle tamamlayarak kız arkadaşınızla randevunuza giderken bile giymeniz mümkün.

Kruvaze Palto
Kruvaze ceketler erkekleri daha iri ve baskın gösterir. Oysa, vitrinlerde görünmeye başlayan kruvaze paltolar bunun tam tersidir. Çok rahat olmanın yanı sıra sizi incelikli ve şık gösterirler. İşe giymek için yeni bir paltoya ihtiyacınız varsa, başka şey aramayın. Kruvaze giymek, kendinizi ciddiye aldığınızı gösterir. Bununla beraber, yeni tasarımlar kendinizi “fazla” ciddiye aldığınız yanılsamasını da yaratmaz.

 

 

Benzer Yazilar

Erkek Küpe Modelleri Nelerdir?

Ahmet DOĞDU

2018 Kış Stiliniz İçin Alışverişe Hazır Mısınız?

Erkekler için Bileklik Modelleri

Ahmet DOĞDU

Erkek Burberry 2010/2011 Sonbahar Kış Modası

Ahmet DOĞDU

Kiığılı’da Yeni Sezon

Ahmet DOĞDU

Erkek Tommy Hilfiger 2010 Sonbahar Kış

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz