Image default
Erkek Sağlık

Kısa Sürede Etkili Cilt Bakımı Önerileri

İnsanlar günlük yaşamlarında, çeşitli nedenler ile dış etkilere maruz kalabilmektedir. Cilt güzelliğini yıpratıcı bir etkiye maruz kalmalarından dolayı da erken kırışıklıklar meydana gelebilmektedir. Kırışıklıklardan kurtulmak ve doğal bir görünüm ile pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek adına ise cilt bakımı yapmak büyük bir öneme sahiptir. Kısa süre içerisinde etkisini gösteren bu cilt bakım yöntemleri sayesinde daha güzel ve doğal bir görünüme sahip olmak mümkündür.

1. Zerdeçal Maskesi

Zerdeçal, tabiri caizse her derde deva nimetler arasında yer almaktadır. Özellikle antibakteriyel özelliği sayesinde sivilce ve aknelerin yok edilmesinde büyük bir görev üstlenmektedir. Bir miktar zerdeçal ile suyu karıştırarak, macun kıvamı alması sağlandıktan sonra cilde maske şeklinde uygulanır. Çabuk etki oluşturmasından dolayı da kısa vadede tüm akne ve sivilceleri ortadan kaldırmaktadır.

2. Bal Maskesi

Bal maskesi de evde yapılabilecek cilt bakım maskeleri arasında yer almaktadır. Daha pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenlerin tercih etmeleri gereken doğal ürün kesinlikle bal olmalıdır. Çünkü içerisinde yer alan vitaminler ve onarıcı yapılar sayesinde cildin daha gergin ve düzgün bir hal almasını sağlamaktadır. Haftada 2 defa yüz maskesi olarak uygulanan bal maskesi, kısa sürede etkisini gösterecek ve gözle görülür bir doğal güzellik oraya çıkartacaktır.

3. Domates Suyu

Cilt bakımında evde kolayca uygulanabilecek yöntemlerden bir tanesi de domates suyudur. İçeriğinde bulunan asitler sayesinde gözeneklerin temizlenerek hava almasını ve böylece kırışıklıkların ortadan kalkmasına yardımcı olurken bir yandan da yüzün daha gergin ve sıkı bir hal almasına yardımcı olmaktadır. Domates suyu gece uyumadan önce yüze sürüldüğü ve gece boyu bekletildiği takdirde oldukça hızlı bir şekilde etkisini ortaya çıkartmaktadır.

4. Elma Sirkesi

Elma sirkesi, antibakteriyel bir özelliğe sahip olması nedeni ile temizlik konusunda oldukça etkilidir. Cilt temizliği ve bakımında son derece faydalı bir madde olması ile beraber uygulaması da oldukça basittir. Günde 1 şişenin dörtte birine sirke ve geri kalanına su ilave edilir. Su ve sirke karıştırıldıktan sonra yüze tonik olarak uygulanır ve yüz temizlenir. Ancak oldukça kuvvetli bir asit olduğundan dolayı sirke uygulanırken son derece dikkatli davranılmalıdır. Aksi durumlarda yüzü tahriş edebilmektedir.

Benzer Yazilar

Jinekomasti Nedir?

Editor

En Çok Tercih Edilen Kilo Aldırıcılar!

Ahmet DOĞDU

Kalp Krizi Belirtilerini Önlemek İçin Ne Yapılmalı?

Editor

Protein Tozu Hakkında Merak Edilenler

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Penis Eğriliğine Dikkat!

Ahmet DOĞDU

Bilimsel olarak, tıraş sonrası losyonlar ne işe yarar?

Ahmet DOĞDU