12.4 C
Istanbul, TR
Cuma, May 10, 2019
Erkek Sağlık

Kışın Dökülen Saçlar için Bakım Önerileri

Sonbaharın gelmesiyle saçlardaki sorunlar baş göstermeye başlar ve kış ayları ile iyice doruğa çıkar. Özellikle yağlı saçlar daha da fazla yağlanır ve kuru saçlar ise daha da fazla kurumaya başlamaktadır. Mevsim değişiklikleri kişilerdeki saç dökülme sorunlarını da artırmaktadır. Özellikle saçlar için doğal bakım kış aylarında daha da önem kazanmaktadır.

Nem Oranına Dikkat

Soğuk hava, rüzgar ve havadaki nem oranının azalması ile saç derisi normale göre daha da fazla kurumaktadır. Bu sorunu aşmak için en mantıklı yöntem bere kullanmaktır. Ancak kullanılan bereler çok sıkan cinsten olmamalı ki saç deriniz oksijensiz kalmasın ve saçlarınız dökülmesin. Bu yüzden hava geçiren bereler tercih edilmelidir. Kış aylarının soğuk geçmesi sebebiyle daha sıcak sularla banyo yapmaktayız. Bu durum saç sağlığımız açısından oldukça yanlış bir uygulamadır. Çok soğuk havaya maruz kalan saç derisine sıcak su uygulanması ve ardından da kurutmak için yine sıcak föne maruz bırakılmasından dolayı değişen ısı farklılıkları saç derisini yıpratmaktadır. Bu da doğal olarak saçların dökülmesine sebep olabilmektedir. Bu yüzden aşırı sıcak sularla saçınızı yıkamaktan kaçının ve çok sık saçlarınızı yıkamayın. İdeal olan saç bakım ürün önerileri araştırılmalı ve bu ürünler kullanılmalıdır.

Bilmediğin Karışımları Kullanma

Kulaktan duyma bilgilerle bilmediğiniz çeşitli maddelerle hazırlanmış saç bakımı için önerilen ürünler kullanılmamasına dikkat edilmelidir. İyi bir piyasa araştırmasıyla kaliteli ürünler bulunup saça uygulanabilir. Ve mutlaka saçınızla uyumlu kozmetik ürünler tercih edin. Soğuk havalar saç köklerinde bulunan nem miktarını azaltmaktadır. Bu da saçlarınızın tel tel ve elektrikli bir görünüme sebep olmasına olanak verir. Bu durumu mümkün olduğunca azaltmak için saçınıza uygun nemlendirici kremler kullanmalısınız. Soğuk havalarda dikkat edilmesi gereken diğer bir konuda ıslak saçlar ile dışarı çıkma durumudur. Bu durum saçlarınızın donmasına ve kırıklara yol açacağı gibi genel sağlık açısından da oldukça tehlikelidir.

Benzer Yazilar

Seks Sırasında En Çok Tercih Edilen Pozisyonlar

Editor

Erkek ve kadın neden aldatır?

Erkek Sağlık

Hem kadınları hem de erkekleri rahatsız eden durumlar ne?

Erkek Sağlık

Jilette Meydan Okuyan Tıraş Makineleri

Erkek Sağlık

Makyajla, giyimle hiç ilgisi yokmuş!

Erkek Sağlık

Cinsel isteksizliğin 5 Sebebi

Erkek Sağlık