1.2 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Mar 23, 2019
Erkek Sağlık

Kişisel Bakımına Özen Gösteren Erkekler

Halk arasında özellikle Türkiye’de sadece kadınların bakımlı olduğu öne sürülür. Fakat bilinenin aksine bakımlı erkeklerin sayısı da göz ardı edilemeyecek kadar fazla. Metrosexüel erkek kavramını geçtiğimiz yıllarda yaşadık. Fakat bu bir şekilde efemine olan erkeklerle eşleştirildi bu kavram. Bakımlı erkekler için hoş olmayan yakıştırmalar yapıldı. Bu sebeple kişisel bakımına özen gösteren erkekler de kendilerini biraz gizler oldu.  Bakımlı bir erkek dış görünüşü, yürüyüşü hatta kokusu ile bile kendini anında belli eder. Toplumun içerinde farklılık yaratır.

cilt-bakımı

Günlük bakımının içerisinde cilt ve saç bakımı da bulunur. Bakımlı bir erkek olmak için sadece kılık kıyafete özen göstermek yetersiz olacaktır. Her gün duş alarak güne başlar bakımlı bir erkek ve kimileri de aynanın karşısında saatler harcayabilirler. Her zaman güzel kokar kişisel bakımına özen gösteren erkek. Temizliğine dikkat eden bu bireyler asla bir giydiğini ertesi gün tekrar giymez. Kıyafetleri örneğin göleği, pantolonu her zaman ütülü ve temizdir. Elbiselerinde lekelere izin vermez. Ter kokusu ya da buna benzer herhangi kötü bir kokunun üzerinde bulunması onun için tahammül edilemez bir konudur ve acilen bu soruna bir çözüm bulmak ister.

bakımlı-erkek

Saçı ve sakalı cildi bir kadının cildi ve saçı gibi her daim bakımlı temiz ve hoş görünümlüdür. Kişisel bakımına özen gösteren erkekler diş bakımına da özen gösterir ve düzenli olarak bakım yaptırırlar. Aynı zamanda sporla da araları iyidir. Sağlıklı bir yaşam için spor onların vazgeçilmezidir. Düzenli olarak spor salonunda vakit geçirebilirler. Beslenmelerine dikkat ederek kilo almalarını önleyecek bir beslenme şeklini belirlerler. Tüm bunların hepsini yapan erkeklerin bakımsız olması zaten mümkün değildir. Sizlerde bakımlı kendine özen gösteren bireyler olmak istiyorsanız bunlara dikkat etmelisiniz.

Benzer Yazilar

Vücut Geliştirme Yapmak İsteyen Erkekler İçin 7 Öneri

Erkek Saç Bakımında, Doğal Tüyolar!

Erkek Sağlık

Doğal Yollarla Testosteron Artırmak Mümkün Mü?

Ahmet DOĞDU

Sperm Kalitesini Artıran Besinler Nelerdir? Sperm Kalitesini Artırmak Aslında Çok Kolay

Erkek Aklı

Erkeklerde Vertigo Sorunu

Kasıkta Şişlik Hangi Hastalıkların Habercisi?

Editor