Image default
FelsefErkek

Kıskançlıktan Kurtulmanın Yolları

Kıskançlık hem kişiyi hem de ilişkileri yıpratan bir duygudur. Bazen işin içinden çıkılmaz bir hale sokar. Aşırı kıskançlık insanlara her türlü kötülüğü yaptıra bilir. Bu da kaçınılmaz sonu hazırlar. Kişinin çöküşünü ve depresyon halini ortaya koyar.

Aşırı Kıskançlık Etkileri

erkeklerde-kiskanclik-nasil-gecer.jpg

İlk olarak kendinize olan saygıyı yitirmenize neden olur. Paronayak tavırlar haline girmenize sebebiyet verir. Partnerinizle olan ilişkinizde partnerinizle muhabbeti olan diyalog içinde bulunan kişilerle kendinizi kıyaslama yaparak kendinizi pasif hissedersiniz.

Peki, Neler Yapmalı?

En ufak olayları abartmayın ve düşünmeyin. Düşündükçe farklı duygulara kapılır ve tartışmaları büyütürsünüz.

Yalnız kalmaya çalışın, bu sizi biraz da olsa kendinizi dinlemenizi ve karşı tarafla empati kurmanıza yardımcı olur.

Geçmişe takılıp kalmayın. Gelecek geçmişten önemlidir. Geçmiş hataları durmadan su yüzüne çıkartmanız partnerinizi sizden uzaklaştırır.

kiskanc-erkekler-ne-yapmali.jpg

Dırdır etmeyin. Partneriniz sizden soğur ve başka kişilere yönelir. İlişkiyi bitirme durumuna gelirsiniz. Bu da sizi yıpratır.

Bu durumlar kıskançlık duygusunun nasıl anlaşıldığının da belirtileridir.

Kıskançlık İnsanı İçten İçe Yer

Kıskançlık, insanı mahveden bir duygudur. Kişiyi köreltir. Aklınızda kurgulara neden olur. Bu da kişiyi depresif ve şizofrenik bir hale sokar. İlişki de erkekler daha çok partnerlerin giyimlerini veya arkadaş çevresini kıskanır. Bunu da belli etmek isterken kısıtlama getirirler. Şiddete eğilimli insanlar ise bunu şiddetle çözer. Yaptığınız her baskı bir şiddet içerir. Söylemleriniz karşı tarafı incitiyorsa şiddete maruz kalmıştır. Kıskançlık ile şiddet göstermeyelim. Karşı tarafında üzülmesi de kaçınılmaz olur.

kiskanc-erkeklerin-yapmasi-gerekenler.jpg

Kıskançlık kişiyi depresyona götürür. Bundan kurtulmak içinde olumlu düşünceler düşünün. Sevdiğinize sevdiğinizin söyleyin. Onunla ilgili kurduğunuz hayalleri de anlatın. Beraber paylaşımlarda bulunun ve kendinize de vakit ayırmayı ihmal etmeyin. Kişisel gelişim kitapları okuyarak özgüveninizi kaybetmemeye çalışın. Kişileri ve kendinizi özgür bırakın. Kontrol hep sizde olursa özgürlüğünüzü de kısıtlarsınız.

Benzer Yazilar

ilişkide özel Alanları korumak

Ahmet DOĞDU

Erkekler Hangi Yemeklerden Hoşlanır?

Ahmet DOĞDU

Kadınlar Nasıl Erkeklerden Hoşlanır?

Editor

Erkeklerde İşsizliğin Yol Açtığı Sorunlar

Ahmet DOĞDU

Muhteşem Görünümlerinin Ardında Gizledikleri Dövüşçü Ünlü Kadınlar

Editor

İşkolik Erkeklerle Başa Çıkmanın Yolları

Yorum Yaz