Image default
Erkek Moda

Kıyafetinizle Cool erkek olun

Kıyafetinizle Cool erkek olun

 

Aslına bakarsanız kıyafetle cool olacağım diye kasan erkeklerin bazen yerle yeksan olan hallerine gülmekten karnımıza ağrılar girer. Her kıyafet her erkek üzerinde aynı etkiyi yaratmaz dersek olayı azda olsa açıklamış oluruz.

Ortalama 50 yaşındaki bir erkek boynuna fular bağlarsa gay derler :) insanların moda anlayışı kesim kesim değişiyor. İtalya’da fularlı amcalara sanatçı gözüyle bakılırken, Türkiye’de fularlı amcaları insanlar birbirine dürterek gösteriyor ve dışlamaya çalışıyor.

Kıyafetle cool olmaya çalışırken öncelikle duruşunuzu değiştirin. Kamburunuz çıkmasın yürürken veya kolları arkaya doğru devamlı sallandırarak kabadayılık taslayarak yürürseniz mahalle serserisinden farkınız kalmaz :)

Cool olmayı yarı yarıya oranlayalım. Yarısı duruşla ilgili yarısı da kıyafetle ilgilidir. Bakın tip demiyorum. Demek ki beyler dikkat ederseniz cool olmak için çok çaba sarf etmenize gerek yok. Yani estetik olmak zorunda falan değilsiniz :)

Duruş estetik olduğunda giyilen kıyafetler o vücudu hep bir adım ileri taşır. Birbirine dürterek sizi işaret eden parmaklar karizmanızı konuşur. Bu durumda olan bir erkek örnek alınmak için giyinmemelidir. Kendi tarzınız oldu bitti gayeniz örnek alınmak :) o zaman moda ikonu olmak lazım. Onunda nasıl olacağı aşikar; sansasyon..Sansasyon yaratacak kadar ünlü değilseniz kendi tarzınızı yaratın yeter ;)

Çevrede gördüğümüz 30 yaş civarı erkeklerin kıyafetlerini inceleyin. 100 erkekten yaklaşık olarak 90 tanesi tarzını oturtamamış..Ne kadar acıdır ki renk uyumu, kumaş uyumu ve zevk denilen unsurlar gelişmemiş. Her gün ayna karşınızda duruş ve kıyafetle ilgili çalışmalar yapabilirsiniz..Haydi aynaları çatlatmaya… cool olmak bir ayna çatlamasına bakar :)

Benzer Yazilar

Damatlık Modelleri

Ahmet DOĞDU

Tek Renk Giyinirken Bilinmesi Gerekenler

Gömlek Severlere Müjde: DS Damat 2013 Erkek Gömlek Modellerini Sundu

Ahmet DOĞDU

Dalış Sporu ile İlgilenen Erkeklere Özel Saat Tasarımları

Ahmet DOĞDU

Erkek Ayakkabılarında 2018 Modası

Editor

Pompadour Saç Stili

Yorum Yaz