Image default
FelsefErkek

Kız Babası

Dünyanın en güzel meşguliyeti baba olmak. Evliliğe karşı dik duruşunuz, her çiçekten bal alma felsefeniz zamanla yerini bu güzel duyguya bırakacak. En güçlü, en yakışıklı, en anlayışlı olarak görüldüğünüz bir evde bulunmak. Her akşam kapıdan içeri girdiğinde boynuna atlayacağını bildiğiniz çocuklarınızın olması bütün sıkıntılarınızı unutturacak güzellikte bir hadise. Üstelik bunun bir de kız çocukla taçlandırılması durumu var. Ancak kız babası olmanın ayrıcalığı ile birlikte getirdiği bir kısım özellikler var. İşte sizin için birkaçını sıraladık;

kiz-babasi

1- Her şeyden önce kız babası kıskançtır. Prensesine hiç kimseyi layık göremez. Yıllar boyu yanında büyüttüğü kızının başka bir eve gelin olarak gitmesi en büyük kabusları arasındadır.

2- Kız babasının iki aşkı vardır. İlk aşkı eşini sayarsak ikincisi her zaman kızı olarak gelecektir.

3- Fazla naz aşık usandırır ancak kız babası bu konuda doktora yapmıştır. Evde sürekli bayanlarla dolu bir ortam olduğu için naz çekmeye alışmış hatta uzmanlaşmıştır.

kiz-babasi-olmanin-zorluklari

4- Erkek evlat bir dönem belki ama kız evlat kaç yaşına gelirse gelsin baba için asla büyümez,büyüyemez. Saat on sularında kızından baba yoldayım mesajı beklemektir. İstediği anda gidip kızını almak için trafiğe rağmen yollara düşmektir kız babası olmak.

5- Kız babası olmak demek bir ömür boyu tamamen koşulsuz sevileceği duygusuyla yaşamak demektir. Kızınız her zaman size sevecek size düşünecektir. Vefalı evlat sıralamasında hep ilk sırada gelecektir.

6- Kız babası olduğunuz andan itibaren Barbie, Bratz, Winx, Çilek Kız vb. şeyler sizin için artık çok şey ifade etmeye başlayacak, ömrünüz boyunca siyah giyiyor bile olsanız pembe ve tonları bu andan sonra hayatınızın bir parçası olacak, kızınıza neyin yakışıp yakışmayacağına dair bir sürü pembe tonlu kıyafetler arasında gezintileriniz kaçınılmaz olacaktır.

kiz-babasi-olmanin-guzellikleri

7- Kız babası olmak o evlendiğinde tarifsiz bir acı yaşamak demektir. Bir yanda onun mutluluğuna sevinmek, diğer bir yanda ondan ayrılmanın acısını yaşamaktır.

8- Ve son olarak hayatta sizin en yakışıklı olduğunuzu düşünen biri olacaktır. Ve siz kızınız için beyaz atlı prens değil kralsınız. Çünkü o sizin biricik prensesiniz.

Benzer Yazilar

ilişkide özel Alanları korumak

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin En Sevdiği Kadın Kıyafetleri

Ahmet DOĞDU

Erkeğin Oyuncağı : Araba

Ahmet DOĞDU

Bir Kadına Asla Söylenmeyecek Sözler

Erkekler İçin Bekarlığı Cazip Kılan Sebepler

İyi Gitmeyen Bir İlişki Nasıl Düzeltilir?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz