Image default
Genel

Kızlara Hesap Ödetmemek

Türk erkeklerinin asla ve asla vazgeçemeyeceği raconlar vardır. Bunlardan biri de “kızlara hesap ödetmemek” kimi kimseler arasında “salaklık” olarak da nitelendirilse de böyle bir huyu vardır Türk erkeğinin. Lakin son zamanlarda bu oldukça modernize olmuş durumda.

Alman usulü diye bir gerçek var. Özellikle ilk buluşmada erkekler ellerini cüzdana derhal atıp “Dur, ben hallederim” imajında hesabı öder. Ancak sonrasında da bunu devam ettiren erkeğe günümüzde biraz ahmak diyorlar.

hesabi-kim-oder

Dedik ya kural bu, kızlar hesap ödeyemez. Ama gün o eski gün değil. Şimdi kızlar oldukça uyanık bir karakter sergileyebiliyorlar. Hesabın mutlaka erkek tarafından ödeneceğinin farkındalar. “Hadi şuraya gidelim, şunu yiyelim, bunu yapalım” dediklerinde erkeklerin yüz ifadesi her seferinde kızarıp, bozarır.

Neden derseniz, malum racon yüzünden. Çünkü kız yer, erkek öder. Uyanıklık yapmak isteyen bir kızın eline düştüyse bir erkek, vay haline. Çünkü çok kötü bir şekilde cüzdanı sömürülecektir ve malum hesap kuralı yüzünden o erkek arkadaş “gık” bile diyemeyecektir. Halbuki derse ne olacak sanki, kız; “Sen ne biçim erkeksin, ne kadar terbiyesizsin hesabı ben mi ödeyeceğim ?” diye bir soru yöneltecek değil ya.

Yani para bu, belki o an yoktur. Hem hiç olmayabilir. Olmaz olmaz. Sırf bu yüzden bir erkeğe böyle tepki veren bir kızla kim beraber olmak ister ki? Çok anlamsız.

kizlara-hesap-odetmemek

Netice itibariyle eski kafalılar bu racona çok fazla takılır. Ancak günümüz nesil tamamen “Alman usulü” mantığına dönmüş bulunmakta. Yani kim ne yiyorsa ödesin parasını.

Self cüzdan diye tabir bile edebiliriz bu durumu. Sonuçta başkasının cüzdanını yemek en kolayı. Sonuçta birlikte yemeğe çıktığın kızın hesap geldiğinde, ” dur, ben hallederim” demesi bile yanında ki erkeğin ayrı bir sempatisini kazanması anlamına gelir. Tabi bunu yapan kız sayısı da git gide düşmekte. Her halükârda dikkat etmekte fayda var. Hak edene sınırsız imkan sağlanır lakin hak etmeyen birine sağlanan sınırsız ilgi ve imkan, size çok şiddetli baş ağrısı olarak geri dönecektir. Hayatın kuralı bu.

Benzer Yazilar

Pembe Giyemem Diyen Erkekler Out

Kadınların Yanında Rahat Olamama Sorunu

Ahmet DOĞDU

Sevgililer Günü Gelirken Bilmeniz Gerekenler

Ahmet DOĞDU

Bedelli Askerlik Konusunda Merak Ettiğiniz Her Şey

Ahmet DOĞDU

Erkekler Kaşlarını Nasıl Almalılardır

Ahmet DOĞDU

İşte Ucuza Uçmanın 5 Yöntemi

Editor

Yorum Yaz