Image default
Genel

Kızlara Sorduk Erkeklerde Sakal

Birçok erkek imaj değişikliği yaparken sakal bırakmaya yöneliyor ve bu yeni görüntü kadınlar üzerinde nasıl bir etki bırakır merak ediyor. Biz de bu yüzden son yıllarda erkeklerde oldukça moda olan sakalı bir de kızlara sorduk ve kızların gözünde sakallı erkekler nasıl görünüyor sizin için araştırdık.

Sakal-bakimi

Kadınların büyük çoğunluğu sakalı olan erkekleri sakalsız erkeklerden çok daha fazla beğeniyor ve sakallı erkekleri çok daha çekici buluyor. Ancak bunun da belirli kriterleri var. Özensiz ve gelişigüzel uzamış bir sakal, kadınlar üzerinde olumsuz bir etki yaratıyor. Sizi bakımsız bir sakalla gören kadınlar, pasaklı bir erkek olduğunuz izlenimine kapılabilir.

Sakal uzatırken enseye kadar yayılmasına ve oradaki saçlar ile birleşmesine izin vermemeniz gerekiyor. Sakal bakımı kadınlar açısından oldukça önemli bir konu. Birçok kadın sakallı erkekleri daha çekici bulsa da bakımsız sakala sahip erkekleri de bir o kadar itici bulabilmekteler. Erkeklerde sakal, kadınların bakış açısına göre parça parça ve birbirinden bağlantısız olmamalı. Yani top sakal, dudak altı sakalı ve çizgi şeklinde bırakılan sakallar, kadınlar tarafından pek sevilmiyor. Kadınların en çok etkilendiği sakal tipi ise kirli sakal ve 3-4 santim uzamış olan bakımlı sakallar. Bunun yanı sıra yüz şekline ve kişinin tipine uygun sakal seçimi de oldukça önemli.

Erkeklerde-Sakal

Sakal bırakmak, erkekler için oldukça dikkat edilmesi gereken bir konu. Kadınları etkilemek, daha erkeksi bir görünüme sahip olmak, imaj yenilemek ve benzeri sebeplerden ötürü bırakılan sakalların temiz ve bakımlı olması şart. Bunun yanı sıra yüz tipine uygun olmayan sakal da kadınlar tarafından beğeni toplamıyor. Keçi sakalı ve benzeri sakal modelleri yerine, sizi daha cool ve daha çekici gösteren kirli sakala yönelmenizde fayda var.

Benzer Yazilar

Kadınlar En Çok Hangi Erkeklerden Hoşlanıyor

Ahmet DOĞDU

Hangi Renk Hangi Kişiye Uygun?

Editor

Her Yaşında Güzel, Hep En Güzel: Sahnede Bir Tanrıça, Zuhal Olcay

Ahmet DOĞDU

TUTTUĞUNUZ TAKIM KARAKTERİNİZİ ELE VERİYOR

Editor

Kadınlara Söylememeniz Gereken 7 Söz

Ahmet DOĞDU

Uzun Kadın Kısa Erkek İlişkisi

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz