Image default
FelsefErkek

Konuşmanın Cinsellikten Daha Önemli Olduğu Ortaya Çıktı

Bazı erkekler bu güne kadar kadınları mutlu etmenin tek yönteminin yatak olduğunu düşünmüş olabilirler. Aslında itiraf edilmese de birçok erkek bunun bu şekilde olduğunu düşünüyor demek yanlış olmazdı. Belki de kulaktan dolma yanlış bilgiler ya da alışkanlıklar bunun bu şekilde olduğunu düşünmeye itmişti erkekleri. Özellikle de ataerkil toplumlarda bu konu bu şekilde daha da kabul görür durumdaydı. Peki ideal kadın erkek ilişkisi nasıl olur? İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre, konuşmanın kadınlar açısından yatağa göre daha önemli olduğu ortaya çıktı.

Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da Yapıldı

Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da yapılan araştırmanın amacı romantik dengeleri çözme çabasıydı. Ortaya çıkan sonuç oldukça şaşırtıcı oldu. İngiltere’de bulunan çok ünlü bir eczaneler zinciri tarafından yapılan bu araştırma, herhangi bir erkeğin, seks yapma ihtimalinin konuşma yeteneğinin ne kadar iyi olduğu ile ilgili olduğuna göre değişiklik gösterdiğini ortaya çıkardı. Çalışmanın adı; Romantizm üzerine kriterler; İnsan bir ilişkide nelerden vazgeçti? Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da yaşayan 1.500 kişiye sorulan; Bir ilişki içinde erkeklerle kadınlar arasında anlaşmaya olanak veren şey nedir? Soruya çok ilginç cevaplar verildi. Ortaya çıkan sonuç özellikle her iki cins içinde şaşırtıcı oldu. Sonuçlar pek de iletişimde kadın erkek farkı olmadığını ortaya koydu.

Cevaplar Çok Ama Çok İlginç

İlk etapta verilen cevaplarda daha çok, ev işlerine yardım, yemek pişirmeye yardım ve buna benzer cevaplar verilmiş ancak daha sonraları cevapların içeriği değişmeye başlamıştır. Daha sonraki verilen cevaplarda, iletişim, seks ve sevgi ağırlıklı cevaplar yoğunlaşmıştır. En ilginç tespit ise; Gerek kadınlar açısından, gerekse de erkekler açısından yüzde 70 oranında, romantizmin fiziksel cazibeden tek başına daha da önemli olduğunu belirtmiştir. En çok tercih edilen durumun ise iletişim olduğu belirlenmiştir. Bu sonuçlara göre kadın erkek iletişim sorunları halledildiğin de birçok kişi mutluluğu yakalayacaktır.

Benzer Yazilar

Erkekler İlişkide Neye İhtiyaç Duyar?

Ahmet DOĞDU

Neden Bu Erkekler Konuşmaz?

Ahmet DOĞDU

Şeytan Tüyü Olanların Paraya, Yakışıklılığa Ve Kaslara İhtiyaçları Yok

Editor

Eşinizin Size Yalan Söylediğini Nasıl Anlarsınız?

Kadınları Etkileyen Kokular

Ahmet DOĞDU

Kadın ve erkeğin inanılmaz yarışı

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz