Image default
Genel

Köpekler Hakkında Bilinmeyenler

Geniş olan hayvanlar âleminin üyelerinden olan köpekler, dost canlısı özelliğiyle bilinmektedir. İster sokakta, ister evde besleyin sadakatin nişanesi olan köpeklerin birbirinden ilginç özellikleri vardır. Köpekler hakkında bilinmeyenler nelerdir inceleyelim. Köpeklerle ilgili merak edilenler arasında duygularının olup olmadığıdır. Evet, köpeklerin duyguları vardır. Tüm gün evde olmayıp akşam eve geldiğinizde sizi kapıda beklemesi de bunun en büyük kanıtıdır. Sizi özlerler ve onlarla ilgilenmediğinizde de üzülürler.

Köpekler Yağmurdan Hoşlanmazlar

Köpeğinizin kan basıncını başını okşayarak düşürebileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, evcil hayvanınızla konuşup, başını okşamak onun nabzını düşürecektir. Köpeklerin yağmurdan hoşlanmadığını biliyor muydunuz? Bunun sebebi elbette ki ıslanmak değil yağmur sesleri, çevredeki diğer şeylerin sesini arttırdığı için köpekler yağmurdan hoşlanmaz.

Terlemelerini Patilerinde Sayesinde Gerçekleştirirler

Köpeklerin vücut sıcaklıkları insanlardan daha fazladır. İnsan vücudu ortalama 36-37 derece sıcaklığa sahipken köpeklerin sıcaklığı 39 dereceyi bulabilmektedir. Köpekler hakkında bilinmeyenler arasında terlemeleri yer alır. Köpeklerde terler elbette ama ter bezleri patilerinde yer alır ve bu yüzden onun terlediğini anlayamazsınız.

Dalmaçyalılar Doğduklarında Kar Kadar Beyazdır

Köpeklerin dilleri genellikle hepsinde aynı renklidir fakat bilinenin aksine chow chow cinsi köpeklerin dilleri mor renkte olmaktadır. Dalmaçyalı cinsi köpekler beneklerliyle oldukça tatlı görünüyor değil mi?  Peki dalmaçyalı köpeklerin doğduklarında beyaz renkte olduğunu biliyor muydunuz?  Dalmaçyalılar doğduktan dört hafta sonra beneklerine kavuşabilir.

Köpeklerin Burun İzleri Farklıdır

Köpekler hakkında bilinmeyenler arasında bir diğer nokta ise köpeklerin burun izlerinin farklı olmasıdır. Nasıl ki her insanın parmak izi farklıysa bu durum köpeklerde burun izi için geçerlidir. İstisnalar hariç genelde tüm köpekler kıvrılarak uyur bunun sebebi ise güdüsel olarak dış tehlikelere karşı kendilerini korumak ve karınlarını sıcak tutmaktır.

Benzer Yazilar

Bu Yaz Nasıl Tatil Yapılmalı?

Editor

Kızların Gözünde Kıllı Erkek ve Tüysüz Erkek

Ahmet DOĞDU

En Tarz Sakal Modelleri

Bana Sevgilini Söyle Sana Hediyeni Söyleyim

Ahmet DOĞDU

Yıldönümüne Özel Hediye Önerileri 

Ahmet DOĞDU

En Güzel Ama Sade Evlilik Teklifi Fikirleri

Editor