23.1 C
Istanbul, TR
Perşembe, Tem 18, 2019
Erkek Moda

Kot Pantolonun Altına Klasik Ayakkabı Giyilir Mi?

Kot pantolon denilince herkesin aklına spor giyim gelir. Oysa ki spor giyimle klasik giyimi birleştirmenin yolu kot pantolonlardan geçer. Kot pantolonun altına ayakkabı seçimi genellikle spordan yanadır. Klasik giyimi rahatlıkla buluşturmak için takımlardaki kumaş pantolonların yerine kotlar tercih edilir.

Kot pantolonun altına ayakkabı seçerken özenilmesi gereken bazı kurallar vardır. Hangi tarz kotun altına hangi tarz klasik ayakkabının iyi durduğu basit yöntemlerle anlaşılır. Son günlerde oldukça popüler olan skinny jean altına ayakkabı seçerken kotun rengi lacivert ya da siyah olmalıdır. Ayrıca kotun üzerinde taşlama denilen beyazlatma çalışmaları uygulanmamış olmalıdır yani tek renk bir kot edinilmelidir. Çünkü sadelik klasiklikle uyuşur. Kotun boyu kısa olmamalıdır.

Bilekler görünmeyecek ve ayakkabıya değecek şekilde olmalıdır ama asla uzun paça da olmamalıdır. Klasik pantolonların altına giyilen desensiz klasik ayakkabılar yerine desenli klasik modeller tercih edilmelidir. Ayakkabıdaki resmi havayı biraz kırmak için üzerinde dikişler ve zımbalar tercih edilmelidir. Ayakkabının rengi kahverengi tonları olursa kot pantolona daha uygun olur. Ama eğer siyah bir ayakkabı tercih edilecekse yine desenli olmasına özen gösterilir.

Gençlerin giymekten hoşlandığı yırtık kotun altına nasıl ayakkabı giyilir diye düşünülürse asla klasik ayakkabı giyilmez. Yani düğünlerde boy gösterecek genç erkekler yırtık kotlarının altına klasik ayakkabı giyemezler. Stil sahibi olabilmek sadece pantolona ve ayakkabıya dayanmadığından diğer ekip üyelerine de özen gösterilmelidir.

Yani gömleğin, ceketin, saatin, diğer aksesuarların ve kravatın da uyumlu görünmesi şarttır. Yine klasik giyimdeki gibi gömlek, saat ve diğer aksesuarların seçimi yapılır. Püf nokta eğer kot pantolon giyilmişse ayakkabı dışında kravata ya da cekete hafif spor havası katabilmektir. Ayakkabıyla uyumlu bir stilde ceket ya da kravat seçimi yapılır.

Hem ceketin hem kravatın spora uydurulması hoş olmaz. Yalnızca birisi tercih edilmelidir. Klasik giyimle spor giyimin buluştuğu bu tarz kombinlerle hem iş yerlerinde hem de davetlerde boy gösterilir. Her alana uygun olduğundan kişi değişik bir yere gidileceğinde kıyafet değiştirme zahmetinden kurtulur.

Benzer Yazilar

Erkekler Soğuklara Rağmen Fark Yaratarak Nasıl Giyinmeli?

Erkek Aklı

Pırlanta ve Erkek

Erkek Moda

Bir Erkeği Çekici Kılan 6 Aksesuar Detayları

Editor

2017 İlkbahar-Yaz Erkek Modasından Kesitler

Editor

Erkekler için Bayramlık Önerileri

Editor

En Moda Eşofman Takımları ve Kullanımları