25.3 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Haz 22, 2019
Erkek Moda

Kot Pantolonun Altına Nasıl Spor Ayakkabılar Tercih Edilmeli

Günlük hayatta oldukça sık kullanılan, hemen hemen her şeyle uyum sağlayan, hem rahat hem şık parçaların başında kot pantolonlar gelir. Yaz aylarında ince, kış aylarında kalın olarak satın aldığımız kot pantolonların kendi içinde birçok modeli vardır. Bol paça, boru paça, dar kalıplı kotlar, düşük bel, yüksel bel, boyfriend bunlardan yalnızca bazıları. Hiçbir zaman modası eskimeyen, her sezonun gözdesi olan kotları farklı kombinleyerek her ortama uydurabilir, şık ve tarz görünebilirsiniz. Kot pantolon ile şıklığı yakalamanın en önemli ölçütü vücudunuza uygun kalıplarda ve modellerde kot seçimidir. Bir diğer önemli ayrıntı ise kot pantolonumuzun altına ne tür ayakkabılar tercih ettiğimizdir.

kot-pantolon-spor-ayakkabi-kombini

Genel olarak spor tarzı akla getiren kot pantolonları günlük şıklığımız ve rahatlığımız açısından spor ayakkabılarla tercih ederiz. Kot pantolonlar gibi birçok türü ve modeli olan spor ayakkabıları kotlarımızla kombinlemek kolay gibi görünen ama özen gerektiren bir iştir. Çünkü kotunuz altına seçmiş olduğunuz yanlış bir spor ayakkabı görünüşünüzü oldukça kötü bir hale getirebilir. Öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta kot pantolonunuzun modelidir. Yani pantolonunuzun darlığına, bolluğuna, bilek boyuna, paça özelliklerine göre bir ayakkabı seçimi yapmalısınız. Spor ayakkabılarda da tür, model ve renk çeşitliliği oldukça fazladır. Performans, bireysel sporlar ve takım sporlarına özgü ayakkabılarda bu modeller arasında yer aldığından günlük olarak kotunuzun altına giyeceğiniz spor ayakkabınızı bu modeller arasından seçmemelisiniz. Örneğin krampon ile kot pantolonun uyumu korkunç olacaktır.

kot-pantolonun-altina-hangi-spor-ayakkabi-giyilir

     Kotun altına spor ayakkabı seçerken dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise renk uyumudur. Ayakkabınız ile pantolonunuzun rengi birbiriyle uyumlu olursa çok daha şık bir görünüm elde edersiniz. Genel olarak aldığınız spor ayakkabıların günlük kullanıma uygun, kaba ve çok haraketli olmamasına dikkat etmelisiniz.

Benzer Yazilar

Rock Stilinden Vazgeçemeyenlere Saç Önerileri

Erkek Tommy Hilfiger 2010 Sonbahar Kış

Erkek Moda

Erkeklerde Tulum Modası

Her Erkeğin Sahip Olmak isteyeceği Armani Jeans Kemer Modelleri

Erkek Moda

Tarzınızı İç Giyimle Yansıtın

Editor

Erkek için Şapka