Image default
Erkek Moda

Kotun Altına Hangi Ayakkabılar Giyilir

Giyim modasını hepimiz yakından takip etmekteyiz. Günümüzde trend haline gelen kot giyim de kombin yapmak sizleri daha şık ve hoş gösterecek. Genellikle pantolon ve gömlek olarak tercih ettiğimiz kot giyim kombinin de en etkin rolü olan giyim eşyalarından biri de ayakkabılardır.

Özellikle erkek modasının vazgeçilmezi olan ayakkabılarda takıldığımız konulardan biri kotun altına hangi ayakkabı giyilir ne tarz ayakkabılar tercih edebilirim? Sorusudur ve biz bu sorularınıza yanıt bulacağımızı düşünüyoruz.

Moda tasarımcılarının önerdiği alternatiflere sunduğu kotun altına hangi ayakkabı giyilir diye düşündüğünüz modelleri kısaca belirtelim. Erkeklerin kot ile giyebileceği ayakkabı modelleri abartıya kaçmayan klasik spor ayakkabıların yanı sıra dünya çapında blücher olarak bilinen ülkemizde derby olarak adlandırılan ayakkabı modeli laofer ve monk strap ayakkabı modelleri tercih edilen ve favori haline gelen modellerdendir.

pembe-erkek-ayakkabi

Derby ayakkabı model tasarımı çok eskilere dayanım Amerika’ nın kuruluş dönemlerinde meydana çıkmış modellerdir. Genelde kısa sürelerde kullanılması ön görülen derby modeller açık bağcık model olup bağcık kısmı ayakkabının iki yanağını bir araya getirecek şekilde kapatır. Yabancı ülkelerde sık sık kot altında kullanılan modelin ülkemizde çok sık olmasa da kullanıldığını ve şık durduğunu görmekteyiz.

siyah-klasik-ayakkabi

Kot altına giyebileceğimiz diğer bir model olan laofer ayakkabı modeli ise dünyaca ünlü ayakkabı markaların ve ülkemizdeki yerli markaların koleksiyonu arasında yer alan bir model olup her giyim tarzının altına uyum sağlayabilen ne klasik kundura ne de klasik spor diyebileceğimiz günümüzde ve önceki iki yıl içerisinde ayakkabı modasının trendi haline gelen erkeklerin kurtarıcısı olan bir modeldir. Bu model de kot altına tercih edebileceğiniz rahat bir modeldir. Gelelim monk strap modeline. Bu model yabancı kelimeler içerse de bildiğiniz tek tokalı ayakkabılardır. Kendine özgü birçok çeşitli olup genellikle ilk ve ortaokul çağlarındaki çocukların veya gençlerin alışkanlık haline getirdiği modeldir. Giyeceğiniz kot modellerine göre bu ayakkabı modelini tercih edebilir ağır görünüş olarak açıklık getirdiğimiz tabir ile kot giyimde ağırlığınızı gösterebilirsiniz. Spor ayakkabılarsa gelecek olur isek günümüzde ve ülkemizde genellikle kot altına spor tercih etmekteyiz. Yine giydiğiniz kot modeline göre farklı renk ve tarzda spor ayakkabı kullanabilirsiniz.

gri-spor-ayakkabi

Kotun altına hangi ayakkabı giyilir az çok paylaşmış olduğumuz bilgilerle aklınızda çeşitli kombin tarzları oluşmaya başlamış olup kot giyimi seven erkeklerimizin ayakkabı hususundaki sorunlarını çözmüş olduk. Kot giyim de artık ne tür model ayakkabı giyerim diye düşünmeyecek ve şıklığınızı korumaya devam edeceksiniz

Benzer Yazilar

Bu Kış Stil Sahibi Olun!

Ülkelere Göre Erkek Karakterleri

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Çekici Bir Görünüm Sağlayan Dövme Modelleri

Takım Elbise Ayakkabı Kombini

Ahmet DOĞDU

Beyaz Her Yaz Moda

Editor

2018 Kış Sezonunda Erkek Modasının Öne Çıkan Parçaları

Yorum Yaz