Image default
Erkek Moda

Kravat İğnesi Modelleri

Kravat iğnesi; kravatın üzerine takılan aksesuardır. Özellikle takım elbiselerde şıklığı tamamlayıcı bir aksesuardır. Sadece klasik giyim tarzında tercih edilmeyen kravat iğnelerini günlük kullanımda kazak ya da spor ceket ile takılan kravat ile kullanabilirsiniz.

Kravat İğnesi Modelleri;

 1. Altın iğne
 2. Gümüş iğne
 3. Bronz iğne
 4. Metal üzeri kaplama iğne
 5. Taşlı iğneler
 6. Özel tasarım iğneler

Bayanlar için aksesuarlar ne kadar önemli ise az sayıda aksesuar kullanan baylar için de kravat kullanımı çok önemli bir detaydır. Kullandığınız kravat iğnesi modelleri ile hangi tarzlardan hoşlandığınız konusunda ipuçları verebilirsiniz. Kravat kullanımında kravat iğnesi büyük önem taşımaktadır.

Kravat İğnesi Modelleri
Kravat İğnesi Modelleri

Kravat İğnesinin Kullanımının Önemi;

 1. Kravatınızın uçmasını önleyecektir.
 2. Tarzınıza şıklık katacaktır.
 3. Özel tasarım ürünlerle kendi stilinizi yansıtabilirsiniz.

Erkek giyiminde kravatın önemiyle birlikte 1900’lü yılların başlarında kravatın iğnelerine alternatif aksesuar olarak gömlek yaka iğneleri çıkmıştır. Kravat ile kullanılacağı gibi kravat kullanılmadan da tek başına gömlek yaka iğnesini kullanabilirsiniz. İğneleri kullanmak için özel tasarım gömleklere ihtiyacınız olmamaktadır ancak gömlekte yaka iğnesini kullanmak için gömlek yaka iğnesi için tasarlanmış iki yakasında delikleri olan yaka iğneli gömlek tercih etmeniz gerekmektedir. Yaka iğneli gömlekler son yıllarda en çok tercih edilen trendler arasındadır. Bu nedenle yaka iğnelerinin ilk çıktığı zamanlarda bulmakta zorlanacağınız yaka iğneli gömlekleri artık rahatlıkla birçok mağazada ve uygun fiyata bulabilirsiniz. Her üründe olduğu gibi yaka iğneli gömleklerde de özel tasarım yapan birçok marka ve mağaza bulunmaktadır.

Yaka İğneli Gömlek
Yaka İğneli Gömlek

Yaka İğnesi Modelleri;

 1. Zincirli yaka iğneleri
 2. Taşlı yaka iğneleri
 3. Çiçek desenli yaka iğneleri
 4. Hayvan figürlü yaka iğneleri
 5. Kaplamalı yaka iğneleri

​​​​​​​Kullanım tarzı olarak seçeceğiniz yaka iğnesi modeline göre klasik ya da spor tarzda gömlek ile kullanacağınız yaka iğnesi şıklığınızı ve tarzınıza verdiğiniz önemi yansıtacaktır.

Benzer Yazilar

Vücut Yapınıza Göre Giyim Önerileri

Ahmet DOĞDU

Valentino 2016-2017 Erkek Giyim Koleksiyonu

Ahmet DOĞDU

Erkekler De Takı Takar: Bileklikler

Ahmet DOĞDU

60’lı Yılların Erkek Modası

Ahmet DOĞDU

Spor Yapan Stil Sahibi Erkekler İçin Giyim Önerileri

Erkeklerin Favorisi Dudun Yelek

Ahmet DOĞDU