Image default
Erkek Moda

Kravat Nasıl Bağlanır?

Kravat genellikle erkeklerin iş hayatında veya da özel zamanlarda bir takım elbise ile birlikte kullandıkları aksesuarlardan bir tanesidir. Bir gömleğin üstüne takıldığında spor görünümlü olan bir kıyafet dahi olsa klasik bir görünüm kazanabilir. Kravat bağlamak oldukça basit gibi görünse de yeni başlayanlar için oldukça zordur. Peki kravat bağlamanın kolay yolu var mıdır?

Klasik olarak bilinen iki tane kravat bağlamak şekilleri vardır. Bu yöntemlerden ilki klasik bir görünüm sağlarken ikinci yöntem daha spor bir görünüm sağlar.

Kravat Bağlamak Şekilleri
Kravat Bağlamak Şekilleri Nelerdir?

1. Yöntem

Üçgen bir görünüm elde etmek istiyorsanız, dizinizde şekil vermeniz daha kolay olur.

İlk önce kravatın kalın kısmına daha uzun, ince kısmını daha kısa bırakacak şekilde dizinizde kalın ucun altta ince ucun üste gelecek şekilde çapraz bir görünüm elde edin. Daha sonra kalın uçlu kısmı ince olan kısmının altından bir kere dolayın, büyük halkanın içinden bir kez geçirin. Kalın uçlu kısımla devam ederek oluşmaya başlayan üçgenin üstüne atın daha sonra halkanın içinden çıkartın ve bir kat üstüne attığınız kısımdan kalın ucu geçirin, sıkıştırın. Böylelikle hem üçgen bir görünüm elde etmiş hem de kravatınızı bağlamış olacaksınız.

Kravat Bağlamak
Kravat Bağlamak ve İncelikleri

2. Yöntem

Dikdörtgen bir görünüm elde etmek istiyorsanız eğer kravat bağlamayı boynunuzda yapmalısınız.

İlk önce boynunuzda bulunan kravatın ince ucunu kısa, kalın ucunu uzun bırakacak şekilde ayarlayın. Daha sonra kalın ucunu ince ucun üstüne gelecek şekilde koyun ve düğüm oluşturacak şekilde ince ucun etrafından bir kere dolayın. Daha sonra kalın ucu alta getirip, hiç ince uzun etrafından sarmadan yuvarlak boyun kısmından bir kere çıkartıp oluşan düğüm aralığından çekin ve sıkıştırıp. Böylelikle dikdörtgen bir görünüm elde etmiş olacaksınız.

Benzer Yazilar

Neden Giyiminizde Renk Uyumuna Dikkat Etmelisiniz?

Ahmet DOĞDU

2016 İlkbahar Trendi

Ahmet DOĞDU

En Güzel Baba – Oğul Kıyafetleri

Ahmet DOĞDU

Ayakkabı ve Kıyafet Modası

Ahmet DOĞDU

Erkek iç Giyim

Ahmet DOĞDU

Marko Petrovic imzası ve Lamborghini Avenger

Ahmet DOĞDU