Image default
Erkek Moda

Kravat Renklerinin Anlamlarını Biliyor musunuz?

 

İş yaşantınızda kravat kullananlardansanız ve şimdiye kadar kravatları sadece takım elbiselerinize uygun olarak seçiyorduysanız, size kravat renklerinin anlamalarına ilişkin birkaç ipucu sunmak istiyoruz. Bundan sonra taktığınız kravatlar ile çevrenize vermek istediğiniz mesajları varsa vermeniz mümkün.

kiravatlar-ve-anlamlari

 

İşte kravat renklerinin anlamları:

Kırmızı Kravat

Kırmızı renk aşkın, tutkunun ve savaşçılığın rengidir. Bu nedenle kırmızı kravat takarak, sevdiklerinize duygusal mesajlar yollarsınız. İş yaşantısında da, ne kadar savaşçı, başarıya tutkulu olduğunuzun mesajını kırmızı kravat takarak verebilirsiniz.

kirmizi-kravat-ve-anlami

Mor Kravat

Mor asaletin ve yüksek sınıfların rengi olarak tanınmaktadır. Mor kravat takarak, daha yakışıklı ve asil bir görüntüye sahip olursunuz.

mor-kiravat-ve-anlami

Sarı Kravat

Sarı sıcaklığın, cana yakınlığın rengidir. Sarı kravata takarak çevrenizdeki insanlara sıcak ve samimi mesajlar gönderirsiniz.

sari-kravat-ve-anlami

Mavi Kravat

Mavi, sonsuzluğun, özgürlüğün rengidir. Mavi kravat takarak çevrenize özgürlüğe düşkün biri olduğu imajı verirsiniz. Ayrıca iş yaşantınızda mavi kravat yaratıcılığınıza ekstra katkıda bulunacaktır.

mavi-kravat-ve-anlamlari

Lacivert Kravat

Lacivert kravat, ciddiyet ve ağırbaşlılığınızın sembolüdür. Bu renkte bir kravat takarak, çevrenizdeki insanlara otoritenizi benimsetme amacında olduğunun mesajını verirsiniz.

lacivert-kravat

Pembe Kravat

Pembe her ne kadar feminen bir renk gibi algılansa da iş yaşantısında pembe kravat takan erkeklerin sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Pembe kravat çevrenize duygusal ve uysal biri olduğunuz mesajı verecektir. Yine son yıllarda erkekler, pembe renkli kravatlar ile göğüs kanseri hakkında farkındalık yaratmayı amaçlayan kampanyalara da destek verdiklerini ifade ediyorlar.

pembe-kravat

Siyah Kravat

İş yaşantısında en çok tercih edilen kravat renklerinden bir tanesi siyahtır. Siyah kravat ciddiyet ve resmiyet sembolüdür. Özellikle, resmi iş toplantıları için siyah kravat takarsanız, karşınızdaki kişi üzerindeki etkileyiciliğiniz daha fazla olacaktır.

siyah-kravat

Siz de bundan sonra çevrenize kravat seçimleriniz ile mesaj verebilirsiniz.

Benzer Yazilar

Erkek Modasında Kahve Tonları

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin Yazın Vazgeçilmezi Chino Pantolon

Ahmet DOĞDU

Çorap Seçerken Bu 3 Kurala Dikkat!

Ahmet DOĞDU

Beyaz Dişlere Giden 9 Yol!

Ahmet DOĞDU

Pantolon Ayakkabı Kombini

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Yüz Şekillerine Göre Gözlük Modelleri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz