1.9 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Mar 23, 2019
Erkek Moda

Kravat Seçiminin İncelikleri

kravat

Kravat seçimi bir erkeği yerle bir edebildiği gibi göz kamaştırıcı bir şekilde şık halede sokabilir. Kravat seçiminin önemi giyilen kıyafetin rengine ve kumaşın cinsine göre değişiklik gösterir.

 

Kravat Seçiminin İncelikleri

 

Klasik giyim tarzına sahip erkeklerde özel gece ve davetlerde kravat genellikle ipek kumaştan seçilir. Kravat ve mendil uyumuna dikkat edilmelidir. Aynı renkte seçilen kravat ve mendil sizi ortamın dikkat çekici beylerinden biri haline getirir.

Genç erkeklerin tercih ettiği kravatlar daha çok ince ve detaysız modellerden oluşuyor. Spor kıyafetlerle de uyum yakalayan genç erkekler kıyafetlerini zıt renklerden seçerek kendilerini daha renkli ve dinamik şekilde ifade ediyorlar.

Son zamanlarda görülen kravat takma şekillerinden biride kravatı gömleğin içine sokmak. Genç erkeklerin tercih ettiği bu tarz daha çok kendi sitilini yaratmak isteyen erkeklere yöneliktir. İş hayatına atılmış erkeklere uygun olmayan bu stil özgür ruhtaki erkeklerin kravat takma stillerinden birini oluşturuyor.

Çok ince kravatlar kadar çok kalın kravatlarda klasik erkeklere uygun olmayan stillerin başında geliyor. Normal kalınlıkta ve gömlekle kontrast renk oluşturan kravatlar her zaman tercih sebebidir.

Benzer Yazilar

Spor Tarz Seven Erkekler İçin Kombin Önerileri

Editor

Herkes İçin, Herkese Hitap Eden VOSVOS Müzesi!

Editor

Erkek D&G 2010/2011 Sonbahar Kış Modası

Erkek Moda

Mezun Olacak Erkekler İçin Erkek Mezuniyet Kıyafetleri

Editor

Takım Elbise Ayakkabı Kombini

Editor

Saat Tercihlerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Editor