Image default
Erkek Moda

Kruvaze Ceketsiz Erkek Olmaz!

Kruvaze ceket, ön kısmı çapraz şekilde kapanan, sivri yakalı ve tek ya da 2 sıra düğmelerinin bir sırası iliklenip bir sırası süs amaçlı olan, arkası çift yırtmaçlı ceket modelidir.

Kruvaze-ceket-

Kruvaze ceket özel bir tarzdır. Sıradan bir günde giyilebilecek bir ceket değildir. Özel günlerde, iş toplantılarında, resmi törenlerde giyilmesi tavsiye edilir.

Kumaşı özenle seçilen kruvaze ceket için modern kesimler tercih edilmelidir. İnce çizgili, kendinden desenli ya da özellikle lacivert tonlarda kumaşlar, günümüz kruvaze ceket modası için oldukça uygundur. Ayrıca ceketin üzerinize oturmasına da dikkat etmelisiniz.

Gardrobunuzun olmazsa olmazı kruvaze ceketiniz bu yıl her zamankinden daha kısa olabilir. Normalde diğer ceket modellerinden biraz daha uzun olan kruvaze ceketlerin boyu bu yıl kısaldı. Uzun boylu erkekler için ideal bir tercih olan kruvaze ceketinizle giyeceğiniz gömleğiniz de beyaz ya da açık mavi olabilir. Kıyafetinizi tamamlarken ceketinizle uyumlu ayakkabı, pantolon, kravat seçimleri yapmaya da dikkat etmelisiniz.

kruvaze-tarzı

Kruvaze ceket en çok kime yakışır diye sorarsanız tabii ki uzun boylu erkeklere daha çok yakışır. Kruvaze ceketi tercih edecek erkeğin boyu ve kilosu, ceketin yapısını da oluşturur. Erkeğin boyu ne kadar uzunsa ceketin önündeki çiftli düğme sayısı da o kadar fazla olabilir. Boy ne kadar kısalırsa ceketteki düğme sayısı da tek düğmeye kadar düşebilir. Örneğin 1.80 cm’den uzun bir erkeğin kruvaze ceketinde 3 sıra düğme çifti bulunabilir. Ayrıca eğer kiloluysanız, örneğin göbeğiniz varsa tek düğmeli bir kruvaze ceket tercih etmeniz sizin için daha doğru bir tercih olacaktır. Kısa boylu ve zayıfsanız yine tek düğmeli bir ceket seçmelisiniz.

Bir küçük ayrıntı daha: Kruvaze ceketinizin en alt düğmelerini SAKIN KAPATMAYIN!

 

Benzer Yazilar

En Tarz Erkek Tişörtleri 2017

Erkekler için V Yaka Tişört

Erkekler İçin Spor Çanta Modelleri

Erkeklerin Kullanabileceği Trend Çanta Modelleri

Erkek Tommy Hilfiger 2010 Sonbahar Kış

Ahmet DOĞDU

MONCLER

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz