23.9 C
Istanbul, TR
Perşembe, Tem 18, 2019
Erkek Sağlık

Lazer Epilasyon Erkekler içinde Faydalıdır!

Lazer epilasyon, genelde kadınlar için uygulanan bir yöntem olarak bilinir. Hatta birçok erkek bu yöntem hakkında bilgi sahibi bile değildir. Oysaki çoğumuzun en temel sorunları olan “kıl” problemlerine karşı artık lazer epilasyon çözüm sunuyor. Malum, her erkek için vücut kılları ve sakal gibi unsurlar doğaldır. Lakin belli bir seviyeye kadar doğaldır. Bazen, bu seviye olabildiğince fazla aşılıyor ve artık doğal olmaktan çıkan bir görüntü meydana geliyor.

 

Lazer epilasyon ise, erkeklerde ki bu sınır aşımlarına karşı bizlere destek oluyor. Örneğin, sırt kılları dediğimiz zaman, hem erkek için, hemde kadın için istenmeyen bir görüntü canlanır zihnimizde. Peki, bu sırt kıllarının bir erkekte olabildiğince fazla olduğunu düşünsenize. Sırt kapkara kıllarla kaplı… Hele birde, yazın plajda gezdiğini hayâl edin. Ne kadar kötü bir görüntü ve erkek için ne kadar onur kırıcı bir an. İşte, tüm bunları engelleme hususunda doğrudan başvurabileceğiniz bir yöntemdir lazer epilasyon.

 

Peki, Tam Olarak Nedir? Nasıl Yapılır?

 

Lazer epilasyon, vücuda doğrudan bir zarar olmayan lazer ışınları ile var olan kılların kökünden yakılması durumudur. Bu sayede, lazer ışınlarının kökten giderdiği kıllar, bir daha çıkmaz. Sizler de, hem var olan aşırı kıl görüntüsünden kurtulmuş olur, hem de bir daha o bölgede kıl temizleme gibi bir durumla karşı karşıya kalmaz, kesin çözüm bulursunuz.

 

Lazer epilasyon, bu konuda özel olarak üretilmiş cihazlar ve lazer ışınları ile, alanında uzman doktorlar tarafından yapılır. İşlemin yapıldığı bölgede ki kıl oranına göre 6 ila 7 seans içerisinde epilasyon işlemi tamamlanır. Tabii, lazer epilasyon öncesinde ve sonrasında da dikkat edilmesi gereken bazı hususlar söz konusudur. Eğer, bu hususlara yeterince dikkat eder iseniz, herhangi bir sorun söz konusu olmadan istenmeyen kıllardan kurtulabilirsiniz.

 

Üstelik, lazer epilasyon işlemi; sırt bölgesinde ki kılların yanı sıra, cinsel bölgelerde ki kıllar ya da sakallar gibi kıllar içinde kullanılabilir. Bu tamamen size bağlıdır. Lakin, biz; erkeksengel olarak, sakallar için lazer epilasyonu önermiyoruz. Sonuçta, bir erkek için sakallar önemli bir unsurdur.

Benzer Yazilar

Erkekler için Mutlaka Yapılması Gereken Cilt Bakımı

Editor

Sportif Erkekler İçin Besin Önerileri

İstenmeyen Tüylere Kalıcı Çözüm

Editor

Tabağınızdaki 5 Renk

Erkek Sağlık

Burcunuz Sex Hakkında Size Neler Sunuyor

Erkek Sağlık

Beyler aman bunamayın:

Erkek Sağlık