Image default
Erkek Moda

Markaların Çıkardığı Yepyeni Parfümler

 

    “Per fumum”… Türkçe anlamı “tümüyle uçucu”. O bu Latince kökenli sözcükten türedi. M.Ö dinsel ritüelleri tamamlıyor, Eski Mısır’da altından daha pahalıya satılıyordu. Bugün ki niteliğini oluşturan alkol maddesi ile birlikte ilk kez Macar kraliçesi Elizabeth’e takdim edildiğinde yıl 1370’di. Fransa Kralı XIV.Louis saray erkanının da onu kullanmasını istemesi üzerine ilk kez şişelenerek saklanmaya başladı. Onun adı Parfüm. İnsanoğlunun vazgeçilmezleri arasındaki yerini alalı yüzyıllar oldu. Her cinse farklı bileşenlerle hitap etti. Müziğin notaları olurdu da parfümün notaları olmaz mıydı? O kokusunun açılma kademelerine göre notalandırıldı. Sonuçta o, ağırlıkları,yoğunlukları ve uçuculukları birbirinden farklı maddelerin bir araya gelmesinden meydana gelmişti. O üst,orta ve alt notalara sahipti. Uçucu esanslardan oluşan ve dakikalar içinde yok olan üst notası; Onu asıl çekici kılan ve ancak bekledikten sonra kendini gösteren orta notası; Ve özünü,karakterini oluşturan, alt diğer adıyla dip notası onun kokusal melodisine vücut veriyorlardı. Çabuk buharlaşan turunçgiller ve zencefil kokuları onun “tepe noktası”(üst nota), daha geç havaya karışan çiçeksi ve aromatik kokular “kalp notası”(orta nota) Onun özünü ifade eden karakteristik “dip notası” (alt nota). Erkekler içinde vazgeçilmez bir unsur haline gelen parfüm, birbirinden farklı marka ve seçeneklerle erkekleri karşılıyor. İşte markaların yeni ürettikleri erkek parfümleri;

   Bulgari MAN In Black EDP parfüm      

Neo-oryantal öğelerin bir araya getirilmesi ile oluşturulmuş eşsiz bir Eau de Parfum. Üst notalarda amber ateşi sizi sarıyor. Sonra yerini ağaçsı füme tonlarına bırakıyor. Parfüm toprağın erkeksiliğini ateşin yakıcı tesiriyle birleştirmiş. Tepe Notası etrafı ateşe verip çekiliyor. Sonra kalp notası sofistike çekiciliğini uzun süre koruyor. Dip notasında ise erkeksi cazibeliğin mutlaklığı teninize kök salıyor.

Bulgari-MAN-In-Black-EDP-parfüm

Markaların yeni ürettikleri erkek parfümlerinden biri de …

bulgari-parfum

James Bond 007 EDT   James-Bond-007-EDTBir casusun çekiciliğine ve aktifliğine sahip muhteşem bir erkek kokusu. 007 karakterine adanmış güçlü bir parfüm.İçeriğinde Vetiver,lavanta keskin elma bulunan koku kaliteye önem veren ve ilgi odağı olmaya hazır erkekleri çağırıyor.

Üst notalar: elma,bergamot,sardunya….Orta notalar: Lavanta,kakule,diken gül…Dip notalar: vetyner paçuli,sandal ağacı.

Markaların yeni ürettikleri erkek parfümleri arasında kalitesi ile öne çıkan iki markadan ve parfüm içeriklerinden söz ettik. Sizi ifade eden kokuyu bulabilmeniz dileği ile.

 

 

 

Benzer Yazilar

Erkekler İçin Çanta Kullanma Rehberi Çantaları Nasıl Hayatınıza Sokabilirsiniz?

Ahmet DOĞDU

Erkek Güneş Gözlüğü Trendi

Ahmet DOĞDU

Alışveriş Sevmeyen Erkekler İçin Asla Modası Geçmeyenler

Ahmet DOĞDU

2016 yılı Damat marka erkek modası

Ahmet DOĞDU

Güneş Gözlükleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Editor

Moda devi Versace 2016

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz