Image default
Erkek Sağlık

Masturbasyonun Sağlık Açısından Faydaları Ve Zararları

Masturbasyon uzunca zamandır bazı toplumlarda zararları olan ve ahlaka aykırı bir hareket gibi görülüyordu. Fakat şimdi masturbasyonun böyle olmadığı düşünülüyor. Bu yazımızda masturbasyonun faydaları ve zararları neler bunlara değindik. Birçok uzmana göre masturbasyon keyif verici ve yararları olan bir deneyim. Gelin kötü haberi sonraya bırakalım ve öncelikle masturbasyonun yararlarından bahsedelim.

Masturbasyonun Yararları

Bağışıklık Sistemine Çok Faydaları Bulunuyor

Uzmanlara göre masturbasyon erkeklerde bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Ayrıca spermlerin dışarı sıkca atılması bakterilerin neden olabileceği enfeksiyonlara karşı iyi geliyor. Araştırmalara göre daha fazla sayıda orgazm olmuş erkeklerde bir çeşit özel antikor üretiminin fazla olduğu gözlenmiş.

Ayrıca haftada beş seferden daha fazla masturbasyon yapan erkeklerde kanser görülme olasılığının azaldığını gösteren araştırmalar da bulunuyor.Bunlara ek olarak masturbasyon stres düzeyini azaltarak insan psikolojisine iyi geldiği için bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etki yapıyor.

Uykuyu Düzeltiyor

Uykusuzluğa karşı masturbasyon öneriliyor hatta uykusuzluk çeken erkeklere önerilen en doğal ve güvenli yöntem masturbasyondur. Çünkü cinsel olarak tatmin olmanın ardından vücut uykuyu getirici bazı hormonlar salgılıyor. Uzmanların yorumlarına göre enerji harcamış kişiler yorgunluk hissseder .Cinsel tatminle de beraber kişiler daha rahat uykuya geçerler.

Genelde İnsanda Olumlu Hisler Uyandırır

Biyolojik ve psikolojik olarak rahatlamış kişiler kendilerini daha iyi hissederler. Cinsel gerginliğini boşaltmış kişilerin morali daha iyi olur.

Çiftler İçin Cinsel Yaşamlarına da Olumlu Etki Yapmaktadır

Buna göre masturbasyon ile erkekler tepkilerini ve kendi cinsel dürtülerini ne gibi hareketler uyandırıyor bunları keşfedebiliyorlar. Böylelikle de çiftlerin cinsel yaşamları daha olumlu etkilenebiliyor.

Masturbasyonun faydaları ve zararları bulunduğu iddia ediliyor. Şimdilik faydalarından bahsettik ama zararları olduğu da söyleniyor. Özellikle bu konuda uzmanlar çok sık masturbasyon yapmanın zararları olduğundan bahsediyor.

Mastrubasyonun :Zararları

Aşırı Masturbasyon Hormon Dengesizliğine Yol Açabilir

Çok fazla sayıda masturbasyon hormon dengesizliğine bu da sinir sisteminde sorunlara yol açabilmektedir. Kimyasal dengesizlikler beraberinde saç dökülmesi,bulanık görme, yorgunluk ,hafıza zayıflığı ,testis ve kasık bölgesinde ağrılara yol açabilmektedir.

Karaciğere de Olumsuz Etkileri Olabilmektedir

Masturbasyon karaciğeri etkilemektedir. Cinsel anlamda bitkinliklere ve erken iktidarsızlık sorunlarına ve ereksiyon olma da sorunlara yol açabilmektedir. Ereksiyon olunmadan penisden sperm akıntısı olması da bir başka zararıdır.

Bağımlılığa da Yol Açabilmektedir

Aşırı masturbasyon yapmak bağımlılığın sonucudur. Bunun dışında da masturbasyon porno bağımlılığına da yol açabilmektedir. Bazı kişilerde aile ve iş hayatını etkileyecek düzeyde masturbasyon bağımlılığı gözlenmektedir.

Eğer kendinizi bu işe çok kaptırmış düşünüyorsanız kendinizi erken yaşlanmış,kel ve iktidarsız bir kişi olarak hayal etmeniz belki de dengeyi sağlamanızda yararlı olacaktır. Fakat masturbasyonun faydaları ve zararları hakkında bilgi verdiğimiz bu yazıda görüyoruzki yararları da bulunuyor bu nedenle herşeyde olduğu gibi dengeli olmayı ve herşeyin çoğu zarar lafını dikkate almanızı tavsiye ederiz.

Benzer Yazilar

Erkeklerde Düğün Öncesi Sendrom Olur mu?

Ahmet DOĞDU

Erkekte kısırlığın en önemli sebebi!

Ahmet DOĞDU

Pilatesin Yararları Hakkında 5 İlginç Bilgi

Editor

Griple Savaşın Altın Kuralları

Ahmet DOĞDU

Cialis Hapı Zararlımıdır?

Ahmet DOĞDU

Çocuk Sahibi Olmak İçin Daha Az Patates Yiyin

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz