Image default
Kapak

Matrix 4 Müjde! Efsane Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Matrix filminin hayran kitlesi çok uzun bir zamandır, tam tamına 16 senedir serinin devamının gelmesini heyecanlı bir şekilde bekliyordu. Bu uzun bekleyiş en nihayetinde müjdeli bir haberle son buluyor, çünkü Matrix 4. devam filmi ile beyaz perdeye gümbür gümbür gelmeye hazırlanıyor! Aslında bu haber Matrix serisine fazlasıyla düşkün olan kişiler için çok büyük bir önem taşıyor.

Evet, nihayet Matrix’in 4. filminin çekimleri resmi bir şekilde onay aldı ve hayranları rahat bir nefes aldı. Fakat filmin oyuncu kadrosunun olduğu liste içerisinde çok önemli ve başarılı bir oyuncu olan ve herkesin de bildiği Morpheus karakterine seri boyunca her filmde yaratıcı bir şekilde hayat veren Laurence Fishburne’un ismi maalesef bulunmuyor. Bu durum birçok kişinin şaşırmasına sebep oldu. Aynı zamanda yaşanan bu tatsız olay, filmin ve Fishburne’un birçok hayranını fazlası ile üzmüş durumda, fakat henüz üzülmeye gerek yok çünkü ortada herhangi bir netleşmiş bir şey de yok. Durumlar netleştiği zaman her şey daha net eleştirilebilecek ve üzerine rahatlıkla yorumlar yapılabilecek.

Ve nihayet Warner Bros şirketi, Matrix serisinin dördüncü filminin onaylandığı haberini doğrulamış oldu. Tüm bunların yanısıra filmde yine ünlü ve başarılı oyuncular Keanu Reeves (Neo) ve Carrie-Anne Moss (Trinity) var.

Matris 4

Matrix 4   Laurence Fishburne, yani Morpheus ile alakalı konuya kısa bir şekilde dönecek olursak eğer, internet ortamında daha doğrusu en çok da sosyal medya ortamında birtakım bu tarzda olan söylentiler yayılmış durumda ve söylentilerin ardı arkası asla kesilmiyor. Bu söylentiler arasında en çok ilgi çekmekte olan durum ise genç bir oyuncunun Morpheus karakterinin gençliğine hayat verecek olması olabilir. Bu genç karakterin filmin tamamında yer alıp almayacağı da belirsizliğini uzun bir süredir korumaya devam ediyor. Bunun yanısıra ünlü ve başarılı oyuncu Laurence Fishburne’ün Matrix 4 filminde yer alıp almayacağı da ne yazık ki net bir bilgi arz etmiyor, sadece bir iddiadan ibaret olduğu biliniyor.

Matrix 4 filminin onaylanma sürecinden önce Michael B. Jordan’ın filmde rol almak istediği gibi farklı ve ilgi çekici bir iddia var. Yardımcı yönetmen olmak istediği de söylentiler arasında sürekli olarak yer almaya devam ediyor. Buraya dikkat! Sonuç olarak bu konunun da en az diğer konular gibi şu an için herhangi bir netlik taşımıyor olduğunu belirtmiş olmamızda fayda var.

Filmde Morpheus karakteri olacak mı yoksa hiçbir şekilde olmayacak mı bu bile belirsiz bir durum olma halini korumaya hala devam ediyor. Bu yüzden bir şeyler hakkında sevinmek ya da üzülmek için henüz çok erken dersek hiç de yanılmış olmayız.

Birçok Matrix hayranı daha şimdiden film ile alakalı beklentisini yüksek çıtalara çıkarmış durumda filmin vizyona girmesini bekliyor. Fakat filmin bu yüksek beklentiyi karşılayıp karşılayamayacağı herkes için büyük bir merak konusu olduğundan, doğal olarak sonucun ne olacağı da çok fazla merak ediliyor. Bunu, hep beraber filmi izleyip göreceğiz. Bakalım başarıdan başarıya koşmuş olan kült film The Matrix yine gönüllerde taht kurabilecek bir filmle mi izleyici karşısına çıkacak yoksa eski performansından hayli bir şey kaybetmiş bir şekilde mi vizyona girecek… Tüm bu kafa karıştırıcı soruların cevabını ilerleyen zamanlarda kesinleşmiş bir şekilde almış olacağız. O zamana kadar birçok yeni söylenti çıkmış olacak ve belki de bazılarının doğruluk değeri olacak… Bunu da hep beraber göreceğiz.

Benzer Yazilar

Türk Korku Filmleri

Ahmet DOĞDU

14 Kaçılacak Kadın Sözü

Editor

Gran Turismo 6

Ahmet DOĞDU

Sarışınların psikolojik özellikleri

Ahmet DOĞDU

En Çok Hangi Teknolojik Ürünleri Kullanıyor?

Ahmet DOĞDU

Yaz Ayında “En Mekanlar “Bu Yazımızda…

Ahmet DOĞDU