20.3 C
Istanbul, TR
Salı, Haz 18, 2019
Garaj

Mazda’nın İddialı SUV Modeli CX-5

Otomobil sektöründe rekabet her geçen gün kızışıyor. Bu rekabete markalarda ayak uydurmak zorunda. Otomobil dünyasının yeni gözdesi SUV araçlar. Mazda CX-5 de bunlardan biri olarak yarışa bende varım diyor.

  1. Tüketicilerin SUV Tercihleri

Özellikle ülkemizde değişebilen yol koşulları sebebiyle tercih edildiğini görüyoruz. Ancak bunun yanında özellikle özgüven sembolü veya korunma iç güdüsünden kaynaklı etkisi de bu tercihte çok etkili. Bu sınıf normal binek araçlardan fazlaca bir yakıt tüketimine sahip değil. Üstelik otomobille başa baş yoğu değerler. Hal böyle olunca tüketici tercih etmekte çekinmiyor.

  1. Mazda CX-5 Efsanesi

KODO Tasarımından doğan yepyeni Mazda CX-5, enerji ve hareketle dolu olup en iyi aerodinamiklerin yanı sıra iyileştirilmiş performans ve tutuş sunuyor. Özellikle aracın ateş kırmızısı rengi her Mazda markasına yakıştığı gibi burada da kendini belli ediyor.

  1. Mazda Motor ve Donanım Seçenekleri

Mazda bu modelde power sense donanım ve 2.0 litrelik dizel 400nm tork eğrisi sunuyor. Bu motor size 5.8 litre karma test tüketimi sunuyor. Donanım özelliği ise gırtlak dolu denecek cinsten. Elektirikli koltuklardan tutun da şerit takip asistanına varıncaya kadar kullanmayı unutacağınız kadar çok özellik var.

  1. Mazda CX-5 Fiyatı

Yeni Mazda 2.0 litrelik motorun da etkisiyle 188 bin Tl’den başlayan fiyatıyla biraz pahalı görünüyor.

Benzer Yazilar

Seat IBE Paris

Ahmet DOĞDU

Bentley Continental GTC

Ahmet DOĞDU

Rüya Otomobiller

Ahmet DOĞDU

En İyi Klasik Motosikletler

Editor

En Gösterişli Motosiklet Modelleri

Editor

Klasik Amerikan Otomobiller

Editor