Image default
Erkek Moda

Metroseksüel Erkek Derken..!

Metroseksüel

Son zamanlarda erkeklerin kadınlardan daha fazla bakımlı olduğu gerçeği ile karşı karşıyayız. Metroseksüel erkek anlayışı ile tüm dünyada etkisini gösteren bu durum Türkiye’de de böyledir. Artık erkek bakımı bir moda haline gelmiştir. Çevremizde bakımsız erkek neredeyse görmüyoruz diyebileceğimiz kadar azdır.

Peki, nedir nasıldır bu erkek bakımı? Modayı takip eden, kendine özen gösteren erkektir. Saçlarını hatta tırnaklarını bile bakımlı tutan erkek demektir. Son zamanlarda açılan erkek kuaförleri tam da bu alana hitap etmektedir. Önceden berber vardı ama artık erkek kuaförü dediğimiz yerler var. Bu işletmeler erkeğin saçından, sakalından dediğimiz gibi tırnaklarından bile sorumludur. Bakımlı olmak isteyen bir erkek öncelikle bir erkek kuaförüne gitmelidir. Bunun ardından modaya uygun birkaç giysi edinmelidir. Ve işte karşınızda metroseksüel erkek. Bunun yanında metroseksüel erkek olabilmek sadece dış görünüşle bitmemekte. Aynı zamanda topluma dair temek bakış açıları da kazanmalıdır. Özgürlükçü olmalı ve en önemlisi kadına saygı duymalıdır. Metroseksüel pek çok erkek saçlarını boyatmakta hatta makyaj malzemelerinden bile kullanmaktadır. Yüzün pürüzsüz gözükmesi için fondöten, pudra gibi makyaj malzemeleri bunlar. Hatta bazıları göz kalemi bile kullanmaktadır. İşte erkek bakımı bu denli genişlemişken Türkiye’de de bunu uygulayan pek çok erkek vardır. Fakat makyaj malzemesi kullanımı Türkiye’deki erkekler için çok fazla geçerli bir durum değildir.

Kadınlar nasıl bakımlı oluyorsa erkeklerin de öyle olması gerekmektedir. Artık toplumsal değerler zamanla birlikte değişmektedir ve değiştiği önemli noktalardan biri de budur. Toplumlar geliştikçe hem kadınlar üzerinde hem de erkekler üzerinde böyle farklı değişimler göstermektedir. Nasıl kadınlar artık iş yaşamında daha fazla etkin ise erkekler de bakım olarak etkin olmaya başlamışlardır ve öyle de olmalıdır.

Benzer Yazilar

Türk Erkeklerinin Giyim Tarzı

Ahmet DOĞDU

Yeni Sezon Slim Fit Erkek Gömlek Modelleri

Ahmet DOĞDU

2018 Erkek Sokak Modasında Dikkat Çeken Öneriler

Erkek Giyiminde En Yeni Tarz : Spor Giyim

Ahmet DOĞDU

2016 erkek moda akımına giriş

Ahmet DOĞDU

Palto Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Editor

Yorum Yaz