25.2 C
Istanbul, TR
Perşembe, Tem 18, 2019
Erkek Sağlık

Metroseksüel Erkekler Dişlere Dikkat

Dişler dış görünümün en önemli noktalarından birisi. Ayrıca diş sağlığı genel sağlık üzerinde etkilidir. Diş sağlının bozulması çeşitli enfeksiyonlara yol açabiliyor ve bunun sonucunda hayati değer taşıyan organlarımızda önemli sağlık sorunları görülebiliyor.

Kadınlarda erkeklerde estetik, temiz dişlere sahip olmak ister. Erkekte dişlerin önemi, iş ve sosyal hayatında gerekli saygıyı görebilmesi için temel noktalardan birisidir. Temiz ve düzgün dişlere sahip olan erkek daha karizmatik görünecektir. Peki diş sağlığına dikkat edilmediğinde ne olur?

Diş Eti Problemleri

Diş eti, dişlerimizin temeli gibidir. Temel ne kadar sağlam olursa bina o derece sağlam olur. Diş etleriniz sağlıksız ise dişleriniz ne kadar sağlıklı olursa olsun diş sağlının bozulması durumuna sebep olacaktır. Ağız ve diş bakımını aksattığınız, özen göstermediğiniz zaman diş eti problemleri ortaya çıkıyor. Sağlıklı diş eti gül kurusu, pembemsi bir renktedir ve dişleri sıkıca sarar.

Diş Taşı Problemi

Diş sağlığı problemleri arasında en çok karşılaşılan sorunların başında tartar geliyor. Diş taşları dişlerimizin estetik görünümünü bozmakla beraber diş eti hastalıklarına sebep olur. Diş taşı en çok çay, kahve, sigara kullanımı ve dişlerin yeterli fırçalanmamasından oluşur. Diş taşı ne kadar basit gibi görünsede aslında diş için en büyük tehditlerden birisidir. Diş taşlarından kurtulmak için bir uzman tarafından temizliğinin yapılması gerekir.

Ağız Kokusu

Erkekte dişlerin önemi yanı sıra ağız kokusuda önemlidir.  Ağız kokusu, ağız bakımın yapılmamasından kaynaklanmasıyla beraber çeşitli hastalıkların habercisi olabilir.

Diş sağlığının bozulması günümüz sosyal toplumunda birçok probleme sebep olacaktır. Kimse diş sağlığı bozuk veya ağız kokusu olan biriyle iletişim içinde olmak istemeyecektir. Bu yüzden kadında veya erkekte dişlerin önemi oldukça fazladır.

 

Benzer Yazilar

Erkeklerin Ergenlik Döneminde Yaşadıkları Problemler

Editor

Erkekler İçin Sağlıklı Yaşam Tavsiyeleri

Erkeklerde Sivilce Sorunu ve Tedavisi

Editor

Penisim Küçükmü?

Erkek Sağlık

Banyodan Sonra Bu Testi Yaparak Kanseri Önleyin!

Editor

G-noktası nedir?

Erkek Sağlık