Image default
Erkek Moda

Moda Kadınlara Özerk Bir Alan Mı?

erkek kadinModa çok genel bir kavramdır. Dünyanın her yerinde her olaya ilişkin moda akımları bulmak mümkündür. Durum böyleyken aslında çok önemli gibi gözükmese de moda hayatımızda önemli bir yer tutar. Üstelik bu sadece tek bir cinsiyet için değildir. Yani kadınlar için değildir. Moda genel olarak hem kadını hem erkeği ilgilendiren bir olaydır.

Modanın genellikle yaygın olarak kullanılan sektörü giyim sektörüdür. Buna ek olarak takı, bakım gibi sektörleri de alabiliriz. Giyim alanında moda zaman zaman değişmektedir. Örneğin belli bir dönem farklı bir moda gelirken daha sonra eskiye dönüş yaşanabilir. Yani giyim alanı moda için bu denli değişkendir. Biz gelelim biraz erkek moda anlayışlarından bahsetmeye. Erkekler de aslında önceden beri giyimlerine, dış görünüşlerine özen gösterirler. Genel olarak toplumda kadının bu yönde bil ilgisinin olduğu bakış açısı vardır fakat erkekte de böyle bir anlayış söz konusudur. Bunu en iyi erkek modacıları örnek göstererek açıklayabiliriz. Çok sayıda modacı bu alanda çalışmakta ve başarılı olmaktadır. Mesela Ahmet Erarslan, çok eski modacılardandır ve o da aslında aynı görüştedir. Erkeklerden dana iyi modacı olduğunu düşünmektedir ve örneklere baktığımızda bu tez kendini kanıtlamaktadır. Dediğimiz gibi erkek modası tıpkı kadınlardaki gibi sürekli değişen kendini yenileyen bir duruşa sahiptir. Takip edeni de bununla uğraşanı da oldukça fazladır. Yani moda dediğimizde akla sadece kadınlar gelmemelidir.

Dünya çapında akımlar yaratan erkek modaları da vardır. Mesela son zamanlarda pek bir revaçta olan renkli pantolonlar buna bir örnek olabilir. Yani artık moda dendiği zaman akla sadece kadınlar gelmemeli. Eve, belki modayla ilgilenen kadınların sayısı erkeklerin sayısından daha fazladır ama bu alan onlara özel bir alan değildir.

Benzer Yazilar

Erkeklerin Vazgeçilmezi: Ekose Gömlek

Ahmet DOĞDU

Erkek Giorgio Armani 2010 Sonbahar Kış

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Giyim Konusunda İlham Alması Gereken Ünlüler

Erkek Calvin Klein 2010/2011 Sonbahar Kış Modası

Ahmet DOĞDU

Parça Parça Kıvanç Tatlıtuğ Stili

Ahmet DOĞDU

Erkekler için Doğru Fular Kullanımı

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz