Image default
Erkek Moda

MONCLER

Moncler markası 1952 yılında Fransa da Rene Ramillonadlı girişimci tarafından kurulan bir giyim markasıdır. Daha sonra marka İtalyan girişimci Remo Ruffinitarafından 2003 yılında satın alınarak, bugünkü genel merkezini İtalya‘nın Milan şehrine taşımıştır.

Fransız girişimci Rene Ramillon kaz tüyünü iki kumaş parçası arasına koyarak ilk başlarda dağ sporuna yönelik giysiler üretmiştir ve 1968 yılında düzenlenen Kış Olimpiyatları’nda Fransa Ulusal Takımının resmi tedarikçisi olmuştur. Böylelikle iyice tanınan Moncler markası, logo olarak “yavru horoz”logosunu kullanmaya başlamıştır.

Marka 1980’li yılların başlarında ise çok büyük bir başarı yakaladı. Markayı satın alan İtalyan girişimci Remo Ruffini, Moncler markasının en kararlı savunucularından biri olmuştur. Moncler’in çalışma hayatından, sosyal yaşama kadar hemen her yerde giyilebilecek ürünlere sahip bir marka olduğunu söyleyen Ruffini, bu nedenle markanın bir yaşam tarzına da dönüştüğünü ifade etmiştir.

Moncler Erkek Tişört

Moncler markası gerek orijinal dikiş özelliği ve gerekse göz kamaştırıcı renkteki ‘lake’ etkisi ile büyük bir ilgi toplamıştır.Marka yıllar içinde stilini, sürekli gelişen yenilikler ile bir araya getirerek özellikle Moncler erkek mont koleksiyonunda önemli başarılara imza atmıştır.

Yeni sezon Moncler erkek giyim koleksiyonu, klasik tasarımlar ve farklı renk tonları ile ürünlerini satışa çıkarmıştır. Yazlık tişörtler, montlar, polo yaka tarzı gömlekler ve çeşitli aksesuarların yanı sıra klasik ceket ürünleri ile de geniş bir yelpaze seçeneği sunmaktadır.

Moncler Erkek Mont

Moncler’ındış giyim koleksiyonları, hem doğanın hem de şehir hayatının zorlu koşullarına uygun özelliklerini bir arada barındırıyor. Ayrıca marka erkek ürünlerinin dışında, kadın ve çocuklar için de geniş bir giysi kategorisi ve aksesuar serisi sunmaktadır.

Moncler Erkek Polo Yaka Tişört

Marka gerek parlak montları, gerekse farklı parka senekleri ile bugün lüks sektörünün en fazla konuşulanları arasına girmiştir. Bunun en büyük nedeni ise önemli tasarımcılarla gerçekleştirdiği işbirlikleri ve ilgi çekici reklam filmlerine yer vermesidir.

Satışlarının yüzde 35’ini İtalya’da gerçekleştiren Moncler, 2012 yılını ilk yarısında satışlarını yüzde 38 oranında artırmıştır.

Türkiye de Moncler Ürünlerinin Satıldığı Yerler

Markanın Türkiye de kendisine ait iki şubesi bulunmaktadır. Mağazalardan biri İstanbul İstinye Park AVM de bulunmaktadır diğer mağazası ise Zorlu Center AVM de bulunur. Ayrıca Beymen mağazalarında da markanın ürünleri satılmaktadır.Moncler ürünleri Türkiye de bazı internet alışveriş sitelerinde de satılmaktadır.

Benzer Yazilar

Valentino 2016-2017 Erkek Giyim Koleksiyonu

Ahmet DOĞDU

ERKEK İÇ GİYİMİ VE ÖNEMİ

Editor

Kadınların Kalbine Giden 5 Özel Parfüm

Ahmet DOĞDU

Yazın Olmazsa Olmazı Şort Modelleri

Editor

70’lerin Modası Saç Modelini Yeniden Yaşayın

Editor

Podyumlardan 2017 Kış Erkek Giyim Trendleri

Ahmet DOĞDU