Image default
Erkek Sağlık

Mükemmel Cildin Altın Kuralları

Günümüzde erkekler de en az kadınlar kadar cilt bakımlarına özen gösteriyor. Kendine ve cilt bakımına özen gösteren erkeklerin sayısı gün geçtikçe artış gösteriyor. Kozmetik piyasasında her geçen erkek bakımına yönelik ürünler piyasaya sürülüyor.

Bir erkeğin cildini mükemmel hissetmesi için yapması gerekenleri sizler için araştırdık.

Cilt Tipinizi İyi Tanıyın

Nasıl bir cilt tipiniz olduğunu bilmeden, nasıl bir bakıma ihtiyacınız olduğunu bilmeniz mümkün değildir. Bu nedenle cildinizin özelliklerini iyi tanıyın. Az çok fikriniz olsa bile bu konuda bir uzmandan veya cildiye doktorundan da yardım almaya özen gösterin. Mükemmel bir cilde sahip olmak onu iyi tanımakla başlar.


erkek-cilt-bakim-onerileri

Uygun Bakım Ürünleri Kullanın

Cildinizin özelliklerini öğrendikten sonra, cildinize uygun ürünleri kullanmaya çalışın. Piyasada satılan ürünlerden önüne geleni satın almak yerine, cilt tipinize iyi gelecek ve size cildinizi iyi hissettirecek ürünleri kullanmaya gayret edin.

erkeklerde-cilt-bakimi

Tıraş Olurken Dikkatli Olun

Özellikle de her gün tıraş olma zorunluluğu içinde olanlardansanız dikkatli olun. Tıraş olmak başlı başına cildi bozan etkenlerden biri olduğu için, yüzünüzü kesmeden tıraş olmaya dikkat edin. Yüzünüzde çıkan akneleri kesmemeye özen gösterin.

erkeklerin-cildi

 

Temizliğe Önem Verin

Sadece yüzünüz için değil bütün vücudunuz için temizliğinize önem verin. Haftada en az iki kez duş almaya çalışın. Unutmayın derinizin nefes alması sağlığınız açısından çok önemli bir konudur. Bunu sağlayan da su ile yıkanmak olduğu için, sık sık duş almayı ihmal etmeyin.

 

erkekler-icin-cilt-bakim-kurallari

Güneş Işınlarından Ve Soğuktan Korunun

Mükemmel bir cilde sahip olmak için yazın güneş ışınlarına maruz kalmaktan kışın ise soğuktan cildinizi korumaya dikkat etmelisiniz. Cildinizi, aşırı sıcak veya aşırı soğukta tutmak hem cilt sağlığınızı hem de genel sağlığınızı etkileyeceği için bu konuda dikkatli olmaya özen gösterin.

Benzer Yazilar

Çorap Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ahmet DOĞDU

Afrodizyak Besinler

Ahmet DOĞDU

Söz Konusu Diyetse Erkeklere De Çözüm Vardır Elbet..

Editor

Six Pack Yapmanız İçin İhtiyacınız Olanlar

Ahmet DOĞDU

Ereksiyon Olamama Problemini Çözen Besinler

Ahmet DOĞDU

Bilimsel olarak, tıraş sonrası losyonlar ne işe yarar?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz