Image default
Genel

Mutlu Bir ilişki Ararken Bu Hatalara Düşmeyin

Çoğu insan mutlu bir ilişki ararken yapamayacağı hatalar yapar. Yapılan hataların çoğu aslında bilmeyerek ve mutlu bir bilikteliğe sahip olmak için yapılan hatalar. Bu konuda düşülmesi gerekn şey sahip olacağınız ilişkide bencil davranmamak ve karşı tarafın hislerini de önemsemek. Belki de en önemli kriteri bu. Bunu gözardı ettikleri için hatalar silsilesi peşpeşe geliyor. Erkeklerin ilişkide yaptığı hatalar ne kadar önemliyse aynı şekilde kadınlar içinde geçerlidir. 

mutlu-iliskinin-sirri.jpg

Bu Hataları Yapmayın Mutluluğu Kaçırmayın

Öncelikle ilişkinin ilk başlangıç bölümü oldukça önemlidir. Bu dönemde sınırlar çizilmeli, beklentiler gözden geçirilmelidir. Beni bugün aramadı, bana yazmadı, benle şu kadar konuştu gibi iç huzursuzluğu arttıracak durumları aklınızdan çıkarmalısınız. Önemli olanı konuştuğunuzda mutlumusunuz. Telefonu kapattığınızda yüzünüzde tebessüm oluşuyor mu, yoksa sayılara takılıp kalmak hatalardan biridir.

mutlu-bir-iliski-isteyenlere-oneriler.jpg

İlişki esnasında her iki tarafında taşın altına elini koyması gerekir. İlişki içinde ki tüm sorumluluğu bir kişinin üzerine yıkmak onu yoracak ve yıpratacaktır. Kimse kimsenin görev alanlarını ihlal etmesin. Herkes ilişki içinde kendi görevlerini yaparsa hata yapma riskide o kadar azalır. Yapılan ararştırmalarda ilişkilerde karşılıklı yapılan fedakarlıklarla ilişkiler daha uzun soluklu oluyor. 

Mutlu bir ilişki ararken yapılan hatalar arasında ilişkinizi başkalarının ilişkileriyle kıyaslamakta var. Siz kendi mutluluğunuzu kendiniz yaratmalısınız. Size özel bir ilişki yaşamalısınız. Başkalarıın yaşadıkları ilişki belki sizin karakterinize uymayacaktır. Filmlerde yaşanan o peri masallarını yaratma uğraşına girişmeyin siz kendi hikayenizi oluşturun ve bu hikaye size özel olsun. İlişkileri kıyaslamak yapılan hatalar arasındadır ve ilişkinize saygı açısından da bunu yapmamalısınız. 

mutlu-bir-iliski.jpg

İlişki esnasında tartışmaktan çekinmeyin. Üzerini örttüğünüz her sorun daha da büyüyerek ileri de önünüze çıkacak ve siz mutlu bir ilişki için susarken aslında susmakla en büyük hatayı yapmış olacaksınız. Anlık sorunlarınızı ertelemeyin ve onları sandığın içine kapatmayın. Bunları konuşmaktan asla çekinmeyin ve içinize atmayın. Mutlu bir ilişki için taraflar bunu konuşarak halletmeli. Kadınların ilişkide yaptığı hatalar ile erkeklerin yaptığı hatalar aslında hep aynı noktada birleşiyor. Daha mutlu bir ilişki ararken olaylar boyut değiştiriyor. Bunun için belirttiğimiz kıstaslara önem verildiği ve özverili davranıldığında mutluluk kaçınılmaz olacaktır

Benzer Yazilar

Sevgiliniz İle Gidebileceğiniz 4 Romantik Avrupa Ülkesi

Ahmet DOĞDU

Yüzyılların Geleneği Boğa Güreşleri Nasıl Ortaya Çıktı?

Editor

Uzun Kadın Kısa Erkek İlişkisi

Ahmet DOĞDU

Erkekler için Cilt Bakım Önerileri

Erkekleri Oldukça Çekici Yapan Hareketler

Kadınların 5 Acımasız İntikam Planı

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz