Image default
FelsefErkek

Ne kadar ilgi göstermeli?

Ne kadar ilgi göstermeli?

Kızlar ilgiden hoşlanır, bunu hepimiz biliyoruz. Sevgilinize yeterince ilgi göstermezseniz o ilişkinin sonu muhtemelen hüsran olacaktır. Öte yandan, ilgiye boğduğunuz sevgilinizin şımarması da an meselesidir.

Peki nasıl olacak? Erkeklerin dozunu bir türlü tutturamadığı “ilgi” meselesini Men’s Life Today Türkiye Kızlar Konseyine sorduk. İşte yanıtlar:

Leman (22)

Bana karşı ilgisiz davranılırsa susuz kalmış çiçek gibi kururum ama aşırı ilgi de tabii ki sıkar. Ölçülü bir şekilde karşılıklı sevgi, ilgi gösterilmesi ilişkinin temel gıdası bence… Bunun yanında, ilişkide bıkkınlığı önlemek için arada kendi arkadaşlarımla vakit geçirmek, kendime zaman ayırmak, sevgilimi özlemek, özletmek de isterim. Herkes farklı, kimi aşırı ilgili ister, kimi kararında ister, tanıyıp o ince ayarı karşındakine göre tutturmayı bilmek lazım.

Yasemin (23)

Bence bu kişiden kişiye değişir. Ben sadece erkek arkadaşımın bana gerçekten sevgisini hissettirmesini isterim. İlgi göstermek bence içinden geldiği kadar olmalı. Sırf benim ilgi istediğimi düşündüğü için bir şeyler yapmaya çalışması ilişkinin doğasına aykırı olur. Yeter ki hiçbir şeyi zoraki yapmasın ve sadece ilgi göstermiş olmak için göstermesin.

Güneş (24)

Özellikle ilişkinin başlarında ayar tutturmak gerçekten zor. Kabalaşmak ile ‘cool’ olmak arasında cok ince bir çizgi var. Hoşlandığını belli ederken karşıdakini sık boğaz etmemeyi başarmak gerek… Kıskanç biriyseniz bile en azından ilk başlarda bunu belli etmemenizde ve kızın üstüne çok düşmemenizde fayda var. Bunun yanında randevuların ertesi günü aramak (sms atmak değil!) vs. gibi şeyler de ilginizi göstermenin iyi bir yolu olabilir.

Berna (25)

Bunun bir arası var ama tarifi zor. Aslında aynı durum kızlar için de geçerli. Kadın da, erkek de karşı tarafın özel bir alanı/hayatı olduğunu kabul edip buna saygı duymalı. “İlişkiyi sahiplenmek karşı tarafa sahip olmak demek değil” diyebilenler için ilişkide ilginin boğucu düzeyde olma ihtimali düşük bence. Az ilgi gösterme olayına gelince, bence ilişkide taraflar kendilerine ve karşılarındakine samimi olmalı. Eğer ilgisizlik, kabalığa varacak derecedeyse belki ilişkiniz konusunda durup düşünmenin vakti gelmiştir. Çünkü bu durumda, siz onun için ya da o sizin için yanlış kişidir ve farkında olmadan uzatmaları oynamaktasınızdır.

Sibel (24)

Erkek arkadaşımın her şeyimle ilgilenmesini isterim. Anlattıklarımı ilgiyle dinleyip, aklında tutması ve daha sonra bunu bir şekilde gösterebilmesi ilgisini, sevgisini hissedebilmem için yeterli olabilir. Tabi ki tüm bunları içinden gelerek yapmalı, zorlama olduğu zaman hemen anlarım zaten. Aşırı ilgi görünce ise bunalır kaçarım, dengeyi tutturmak lazım. Çok muhabbet tez ayrılık getirir derler. Özellikle ilişkinin başlarında, görüşmek için her gün sık boğaz etmemek, biraz zamana bırakmak iki tarafın da duygularını netleştirebilmeleri açısından yararlı olabilir.

 

Benzer Yazilar

Erkek Burcu

Ahmet DOĞDU

Size Vakit Ayırmıyor Mu?

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Kumar Alışkanlığı ve Nedenleri

Ahmet DOĞDU

5 Adımda Centilmenlik Kuralları

Ahmet DOĞDU

Eski Sevgiliyi Unutmanın Yolları

Editor

Kadınlar ile Erkekler Aynı Cümleleri Farklı Anlar

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz