Image default
FelsefErkek

Neden Bu Erkekler Konuşmaz?

erkeklerGenellikle bu tip konulara pek girmiyorum ama, son dönemlerde kız arkadaşlarımdan duyduğum ve aldığım  soruları istinaden, onlar için bir içerik organize etmeyi düşündüm. Tabii ki onların gözünde. İhtiyacınız var ise onlara ile de paylaşabilirsiniz arkadaşlar. Düşünün ki arkadaşlarınızla bir restoranda gidiyorsunuz ve herhangi bir masaya oturuyorsunuz. Karşı masanızda bir çift oturmuş yemek yiyorlar. Aralarında öyle bir sohbet var ki, erkek sürekli bir şeyler anlatmaya çalışıyor. Kadın sigarasını çıkarıyor ve erkek bir hışımla kadının sigarasını yakıyor. Sürekli kadınla ilgilenen bu erkeği gördüğünüzde sizde şaşırıyor hatta imreniyorsunuz. Kadın garsondan bir şey istiyor gibi oluyor ve bizim atıl kurt bir anda davranıp garsonu masaya getirtip kadınının isteğinin yerine getirilmesini istiyor.

 

Şimdi size soruyorum: Sizce bu çift evli mi yoksa flört eden iki sevgili mi?

Bütün erkekler evlenmeden önceki dönemlerde çenesi yerlerde gezer. Her şeyi konuşmak için can atar birikmiş yoğunluğu bitirmek ister gibi bir boşalım yaşarlar. Öyle ki hem konuşmak hem de sevgilisini dinleme istekleri oldukça fazladır.Çoğu evli kadın bu süreç için;- istediklerini elde edene kadar hep bunu yapıyorlar, istekleri olunca dut yemiş bülbül oluyor diye düşünüyor. Ne yani erkeklerin susmalarını nedeni gerçekten evlenmek mi? Neden tüm kadınların tek inancı bu gerçek acaba? Nasıl bir psikolojiye giriyor erkek, eski konuşkan adamdan bir eser kalmıyor? Bir zamanlar kadınıyla her şeyi yapmaya her şeyi konuşmaya hevesli adamın sus pus hale gelmesinde ki neden bir ömür boyu yatağını doldurma garantisi mi gerçekten? Galiba kadınların kabul etmesi gereken gerçekler var, biraz bunların üzerine gitmemiz gerekiyor bence. Tabi işin esprisi. Her şeyi, işin esprisi ile anlatmak en güzelidir ya hani, o hesap biraz da buradaki.

 

Kadınlar evlendikten sonra kocalarını nasıl sustururlar?

  1. Genelde kadınlar kocalarının anlattıklarına hemen karşı çıkma eğilimindedirler. Daha lafını bitirmeden ağzına tıkmak gibi bir şeyden söz ediyorum. Eşinin söylediklerine hemen karşı çıkan kadınların sonu, az konuşan bir koca ile ömür geçirmek oluyor.
  2. Kadınlar akıl vermeyi severler: Genelde bazı kadınlar hatta çoğu kocasına çocuğuna konuşur gibi konuşurlar. Onların akıl hocaları olmayı isterler.; -bak hayatım aslında böyle yapmalıydın. Sen insanları tanımazsın …..hayatım sana söylüyorum…..bak hiç dinliyor mu ?…..heyyyy…

Ve daha da uzar gider. Ama önemli olan şu. Ruhları anlamak, kadın ruhunu ve estetiğini çözmek ile oldukça ilgili, oldukça farklı, oldukça tasarım seçeneklerine sahip bir ayrıntı ile sunuluyor. İnceleyin azizim. Görüşmek üzere.

 

Benzer Yazilar

Çok Güzel Kadınlarla Birlikte Olan Erkeklerin 8 Sırrı

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin En Sevdiği Kadın Kıyafetleri

Ahmet DOĞDU

Kadınların Hoşlanmadığı 5 Davranış

Ahmet DOĞDU

Kadın erkek ilişkisinde aile faktörü

Ahmet DOĞDU

Kız Babalarının Karakteristik Özellikleri

Ahmet DOĞDU

Kadınların Tahammül Edemediği 5 Davranış Şekli

Yorum Yaz