Image default
Erkek Moda

Neden Giyiminizde Renk Uyumuna Dikkat Etmelisiniz?

Artık şunu biliyoruz. Aynı renkleri taşıyan kıyafetlerle kombin oluşturmak moda tarz olduğunuzu göstermiyor. Farklı renklerle kombin yapmak daha moda ve tarz bir hava yakalamanızı sağlıyor. Renkli kombin önerileri ile farklı bir tarz ve hava yakalamak çok da zor değil. Giyimde renklerin uyumu çok önemlidir. Bunu kadınların daha iyi yaptığı söylenir ancak artık erkeklerin de giyimlerinde bu kombinleri yakaladıkları şüphe götürmüyor. Günlük hayatımızda çok dikkat etmesek de erkek kombin önerileri ile daha farklı bir tarz yakalarsınız.

erkek-kombin-onerileri

Gününüzün nasıl geçeceğini bile yapacağınız renkli kombin alternatifleri ile belirleyebilirsiniz. Sıcak ve soğuk renklerin kullanımı ve orantısı son derece önemlidir. Giyimde renklerin uyumu için hem sıcak hem soğuk renkleri bilmek ve kullanımında aksesuar seçeneklerinden, alt üst kombin tercihlerini netleştirmek gerekecektir. Erkek kombin önerilerinden öncelikle renkleri tanımak gerekmektedir. Mavi, yeşil ve mor renkleri doğa renleri olarak tanımlarız. Huzur verir sakinleştirir. Siyah, beyaz ve grinin oluşturduğu gruptaki renkler ise dinginliği ve nötr olmayı gösterir. Renkli ve sıcak renklerin kırmızının, sarının ve açık renklerin oluşturduğu grupsa canlılığı ve hareketi simgeler. Kombinlerde tek rengi tercih etmeyin. Yani sadece beyazlar içinde veya karalar bağlamış şekilde giyinmeyin. Tek yeşil veya kahverengi de hoş durmaz. Üç rengin olduğu kombinler oluşturun. Dikkat çeksin ama aşırıya kaçmasın.

erkek-moda

Renkli kombin önerilerinden siyah ve beyazı hemen hemen her renk ile kullanabilirsiniz. Bu sebeple kıyafetlerinizde yani dolabınızda siyah ve beyaz renkli kıyafetleri daha çok bulundurun. Yani giyimde renk uyumu için nötr renkler olan gri, beyaz ve siyahı denge unsuru olarak kullanabilirsiniz. Erkek kombin renkleri içinde zıt renkleri seçmek biraz cesaret isteyebilir. Yeşil ve fuşya, turuncu ve altın rengi farklı konseptlerde siyah, gri ve beyazla iliştirilebilir. Renk kombinleri yaparken aksesuarlarınızı ve tarzınızı da göz ardı etmeyin.

 

Benzer Yazilar

Bir Erkeğin Dolabında Olması Gereken 5 Giysi

Ahmet DOĞDU

Koreli Giyim Tarzından İlham Alın

Ahmet DOĞDU

Her Erkek Kolunda Bir Rolex Saat Olsun İster

Ahmet DOĞDU

En Cool Erkek Pantolon Modelleri

Ahmet DOĞDU

Erkeklere Smart Casual Kombin Önerileri

Erkek şort modelleri mi arıyorsunuz?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz