Image default
Erkek Moda

Nedir Bu Casual?

Casual kelimesinin sözlük anlamı günlüktür. Casual, giyim tarzı karşımıza 2 ayrı kategoride çıkar business casual ve smart casual. Peki ama casual giyim nedir?

Business Casual ve Smart Casual Nedir?

Stres dolu gününüz boyunca, koşuşturmalar arasında, kendinizi rahat hissederek, şık görünmenize imkan sağlayan kıyafetleri kombin yaparak uydurulan giyim tarzına casual giyim tarzı denir. Casual giyimde kadınlar ve erkekler doğal görünümlü, şık ve rahat şekilde karşımıza çıkarlar. Business casual tarzında, spor pantolon modellerinin yine rahat ceketler ile kullanılmasıyla karşımıza çıkar, Smart casual’da ise günlük hayatınızda kullandığınız parçaları doğru şekilde kombine yaparak farklı ama doğal görünen bir tarz yaratabilmektir.

Casual giyim nedir?

Casul Tarz giyimde rahat hissetmek ve şık olabilmek hangi renklerle yakalanır?

Günlük kullanılan giysilerinizi detaylandırarak kombine olan renkleri ayarlayıp bir arada toplayarak, kendi casual giyim tarzınızı oluşturmak aslında çok kolay. Bahar aylarında toprak tonların hakim olduğu renkleri (haki ile yeşil yada bej ile kahverengi gibi), kışın ise koyu tonlu renkleri (lacivert ile taba, krem ile siyah gibi), yazın ise neşeli renkler hakimdir(kırmızı ile beyaz, yeşil ile mavi tonlar) en çok tercih edilen renkler arasındadır. Bu tercihler ile basit bir tişörtü renkli bir fular yardımıyla kullanmak kurtarıcınız olabilir.

Casual giyimde kombine yaparken hangi detaylar önemlidir?

Spor ceketler ile kanvas pantolonlar, fularlar ve yaka mendilleri, basit veya geleneksel tarzda tişört çeşitleri ve günlük giyimde kullandığımız bluzlar casual tarzının olmazsa olmaz parçalarındandır. Kot pantolonlar iş hayatında hoş karşılanmasada koyu renkli kotları spor ceket ile kullanmak dikkatleri üzerinizde toplayacak bir tarz oluşturmanızı sağlayabilir. Casual tarzda ayakkabıların spor ve rahat olması dikkate alınması gereken bir konudur, düz renkli sneaker ayakkabılar ile spor ceketli kombinleriniz şaşırtıcı bir hale gelebilir. Casual giyim tarzında aksesuarlar salaş tercih edilir, deri bileklik yada doğal taşlı takılar diğer tamamlayıcı unsurlardır. Sizde evden çıkarken rahat ve şık olmak istiyorsanız, dolabınızı gözden geçirmeye başlamalısınız.

Kendi şıklığınızı yakalamak artık sizin elinizde.

Benzer Yazilar

Erkekleri Çekici Yapan Aksesuarlar

Sonbahar Modasında Kadife Parçalar Öne Çıkıyor 

Kravat Renklerinin Anlamlarını Biliyor musunuz?

Ahmet DOĞDU

Coach 2016 kışında erkekler için neler var?

Ahmet DOĞDU

Dupont Çakmak Modelleri

Ahmet DOĞDU

Damatlığınıza Yakışacak Kravat Modelleri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz