16.3 C
Istanbul, TR
Pazartesi, Nis 22, 2019
Garaj

Nefes Kesici Bir Motor: Auto Fabrica Type 7c

Auto Fabrica Type 7c

Stil sahiplerine yakışacak, nefes kesici bir motor olan Auto Fabrica Type 7C ile yolların tozunu attırmaya hazır olun. Yamaha markasının SR400 çatısı altında bulunan bu sanat harikası motor, adeta görenlerin gözünü alacak cinsten. Serisindeki dördüncü motordur. Aynı zamanda hem hafif hem güçlü olmasıyla tüm ilgiyi üzerine çekecek ve adeta rakipsiz bir şekilde piyasanın göz bebeği olacaktır. Önceki modeline göre motoru tamamen yeniden tasarlanmıştır. Önceki modeldeki krom ve büyük çamurluklar yerine zarif ve alüminyum çamurluklar kullanılmıştır.

Yıllardır özel ustalar tarafından tasarlanan bu markanın son ürünü Auto Fabrica 7C birçok yeni özellikle meydanlara çıkıyor. Bir gün boyunca üzerinden hiç inilmese bile bolca rahatlık sunan konforlu koltuğu ile gönülleri fethediyor. Kahverengi süet detaylarıyla ayrıcalığını ortaya koyan kahverengi deri koltuklar şıklıkta ön sırayı alıyor. Bu eşsiz motordaki silindir kafası bir önceki modele göre hafif yükseltilmiştir. Çünkü motorun daha iyi performansla oksijen alıp canlanması için bu şarttır. Ön ve arka tekerlekler on sekiz inçlik jant ile kaplanmıştır. Kaportası modifiye çelik tanktan oluşmuştur. Bu göz alıcı motorun güvenliği de unutulmamıştır. Ön tekerleğindeki süspansiyon yükseltilmiş böylece daha sağlıklı dönüşler hedeflenmiştir. Isı kalkanı yenilenmiş, böylece egzosun aşırı ısınmasının önüne geçilmiş ayrıca aşırı gürültü kirliliği de önlenmiştir. Modern ve şık görünümüyle şehir içi kullanımı için daha uygun görülmektedir.

Önceki modellerinde de hafifliğin ön planda olduğu Type 7c yüz elli kilonun altında bir ağırlığa sahiptir. Nefes kesici olan bej renkli bu eşsiz motor Bujar Muharremi ile Auto Fabrica tasarımcılarının elinden çıkmıştır. Kullanılan alet her ne kadar güvenlikli olursa olsun mutlaka gerekli güvenlik tedbirleri alınmadan sürüşe çıkılmamalıdır. Sadece yasal zorunluluklardan dolayı değil, önce insan sağlığı için sonra da diğer canlıların da sağlığı için koruma kaskı, dizlikler, bileklikler mutlaka takılmalıdır. Söz konusu olan bu süper Auto Fabrica’nın 7c sürümü bile olsa önce güvenlik sonra harika ve nefes kesici sürüş keyfi ile mutluluğun resmi çizilmelidir.

Foto Galeri

Benzer Yazilar

ASTON MARTIN V12 VANTAGE ZAGATO

Ahmet DOĞDU

Mat Araç Kaplama

Ahmet DOĞDU

En İyi Klasik Motorsikletler

Editor

Karda Araba Kullanmak İçin Ne Yapılır

Editor

TÜRKİYE’ DE YAPILAN İLK OTOMOBİL DEVRİM

Ahmet DOĞDU

PEUGEOT EX1

Ahmet DOĞDU