Image default
Genel

Nev-İ Şahsına Münhasır Bir Saygı Duruşu: Olgun Kadın Genç Erkek İlişkisi

Günümüzde ilişki algıları öyle hızla değişiyor ki hiç beklenmedik belki de kabul göremez dediğiniz her şey bir bakmışsınız hemen yanınızda oluyor. Belki teknolojik çağın gelişimi belki de eskiden olan kadın-erkek eşitsizliğinin şimdilerde farklı bir hal almasının sebebi olsun ilişki anlayışları artık çok daha farklı.

Her ilişkinin kriteri olmak zorunda mı peki? Aslında baktığınızda ilişki içerisindeyken o kriterler,kurallar ve çizgiler kendiliğinden oluşur ve karşı tarafa kendini gösterir. Siz bilinçli ya da bilinçsiz bunu yaparsınız. Yaş,kilo, boy gibi fizyolojik bilgiler artık eskisi kadar önemli değil. İnsanların ilişkilerden beklentileri daha bilişsel olmakla birlikte bu tip yargılar insan iletişimine zararlar vermekte. Olgunluk dediğimiz kavram insanın ilerleyen yaşına bağlı olmadığını sizde çevrenizde az ya da çok gözlemlemişsinizdir.

kadin-buyuk

Bir başka deyişle akıl yaşta değil baştadır. Çağın farklı bir boyutuna sunan yaş farkının olduğu ilişkilere en belirgin örnek olgun kadın genç erkek ilişkisini gösterebiliriz. Milf kavramının oluşması ve böyle bir algıyla çoğu genç erkek böyle bir ilişki türünü merak etmektedir. Diğer bir kesim ise önyargılarla yaklaşarak bu çeşit bir ilişkinin sağlıklı olmadığından bahsedip mevcut tabulara yenisini ekleyecektir.

İçinde yaşadığımız toplum ne düşünürse düşünsün sevdiğiniz, birlikte olmak istediğiniz insanın yaşını kesinlikle sorun yapmayın.  Topluma ayak uydurmak demek mutlu olacağınız anlamına gelmiyor ne yazık ki. Kadın gözünden bakıldığında ise sübyancı sıfatının hemen yapıştırılması gerçekten hoş karşılanır bir durum değil. Şöhreti yakalamış ünlülerin hayatında sıklıkla karşılaştığımız bu durumlara tepki vermeden karşılayacağımız günlerin de geleceğine ümit etmek gerek.

tek-ask-sevgililer

Tüm bunlarla beraber kadının genç olması daha mı iyi? Diye sorular dolaşıyorsa aklınızdan hemen silmenizi tavsiye ederim.  Her ilişki farklı bir süreçtir. Insanlar bu süreçlerden farketmeden çok şey öğrenir ve kendine bir şeyler katar. Bu iyi ya da kötü farketmez. Sonuç olarak bir şeyler öğreniriz ve devam eden yaşamımızda bunlar bize tecrübe olarak geri döner. Genç ne yaptığını bilmez olgun olmayan sizden yaşça küçük biri belki de sabrınızın sınırlarını zorlayabilir. Fakat dışarıdan genç değil orta yaşlı diye adlandırılan kesimden biriyle birlikte olduğunuzda kendinizi daha iyi hissedebilir ve hayata karşı böylesine düşünmeyi bilen olgun tavırlı biri karşısında ağzınız açık kalabilir.

Açıkçası ben günümüzde yaş kavramının yitirildiğini düşünenlerdenim. Üstelik aşkın yaşı yoktur derler değil mi? o yüzden kim ne söylerse söylesin siz içinizden geçeni yapın ve hayatınıza bakın.

Benzer Yazilar

Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

2019 Yaz Teknolojisi

Editor

Kadınlar Hakkın Daha Önce Duymadıklarınız

Ahmet DOĞDU

Flört Aşamasındaki Heyecanı Kaybetmemenin Yolları

Ahmet DOĞDU

İYİ GİTMEYEN İLİŞKİYİ DÜZELTMENİN PÜF YOLLARI

Editor

Evliliklerde İletişimin Tıkandığı Anlar

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz