Image default
Kapak

Ofisiniz Karakterinizi Yansıtıyor mu?

İş hayatınızda ve günlük yaşantınızda uyum yakalayabilmeniz çok önemlidir. Giydiğiniz giysiden kullandığınız arabaya, yatak odanızdan ofisinize kadar her şey karakterinizle uyum içerisinde olmalıdır. Çünkü insanlar her zaman en rahat oldukları yerde verimli üretim gerçekleştirebilirler. Bulunduğunuz yer sizin için ne kadar rahatsa, çalışırken artacak olan yorgunluk kat sayınız da o kadar düşük olacaktır. Sadece verimli çalışmak için de değil, çalışırken eğlenmek ve motivasyonunuzu artırmak için de uyum oldukça önemlidir. Bu yüzden de karakterinize en uygun ofis dekorasyonu tercihinde bulunmalı ve buna göre alışveriş yapmalısınız.

ofis-dekorasyon.jpg

Önce Kendinizi Tanıyın

Karakterinizi yansıtan ofis dekorasyonu için çalışmalara başlamadan önce kısa bir karakter tahlili yapmakta fayda var. Zira ‘’terzi kendi söküğünü dikemez’’ atasözünden yola çıkarak, birçok insanın kendi karakteri hakkında ayrıntılı fikir sahibi olmaya vakitlerinin olmadığını ya da buna dikkat etmediklerini var saymak çok da zor değildir. Bu yüzden öncelikli olarak kendi karakterinizi tüm detaylarıyla ve objektif olarak değerlendirmeniz gerekmektedir.

ofis-dekorasyonu.jpg

Eğlenceli ve Enerjik

Karakteriniz hakkında bilgi sahibi olduktan sonra karakterinize göre ofis dekorasyonu yapmaya başlayabilirsiniz. Enerjik, pozitif ve sıcakkanlı bir karaktere sahipseniz ofisinizde canlı renklere sahip mobilyaları ve bol sayıda elektronik eşyayı bulundurmanız daha uygun olacaktır. Örneğin, sıkıcı ve alışıldık ofis sandalyeleri yerine puflar veya renkli deri sandalyeler tercih edebilirsiniz.

ofis-dekorasyonu-2018.jpg

Ağır ve Mükemmeliyetçi

Ancak karakteriniz daha sade, prestij düşkünü ve otoriter ise mutlaka ahşap mobilyalarının ve kahverengi ya da siyah tonlarının hakim olduğu bir ofis dekorasyonu yapmanız daha uygun bir seçim olacaktır. Ayrıca sanat ile de ilgileniyorsanız kahverengi ahşap işlemeli mobilyaları tercih etmeniz, karakterinizi rahatlıkla ofisinize yansıtmanızı sağlayacaktır. Bunlara ek olarak, ofisinizde bulunacak olan ünlü sanat eserlerinin minimalistik birer kopyası da sanatsal yönünüzü dışarı vurmanızı kolaylaştıracaktır.

Benzer Yazilar

Yataklar Canlanıyor

Ahmet DOĞDU

Yoga Mı?

Ahmet DOĞDU

Siz Facebook’u Kullanın, O Sizi Değil

Ahmet DOĞDU

Sinemanın En Beğenilen Vampir Filmleri

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Yataktaki Yardımcısı Alkol

Ahmet DOĞDU

Baba İçin Alına En Güzel Hediyeler

Ahmet DOĞDU

1 Yorum

Ofiste Yaratıcılığı Arttıracak Ofis Masası Aksesuarları | Erkeksen Gel 23 Temmuz 2019 at 19:00

[…] dosyalar, kalemlik ve günlük ihtiyaç eşyaları gibi pek çok seçenek yer almaktadır. Genelde ofis masasında neler bulunur sorusuna hitaben verilecek ortak eşyalar bunlar […]

Cevapla

Yorum Yaz