Image default
Sportaküs

Ofiste Yapabileceğiniz Antrenmanlar

OFİSTE YAPABİLECEĞİNİZ ANTRENMANLAR

Gün boyu ofis ortamında buluna kişilerin en büyük şikâyetlerinden biri olan hareketsizlik ve spor yapamamak ofiste yapılacak antrenmanlar ile çözüme kavuşuyor. 3-5 dakikalık küçük periyotlarla gün boyu ofiste yapabileceğiniz hareketlerle daha sağlıklı bir vücuda sahip olacaksınız.

ofiste-strecthing

BOYUN ESNETME HAREKETLERİ

Haftanın 5 günü ofise kapanıp kaldığınızda ya da ek mesailerle aynı gün içinde normalden fazla da kalarak sabit halde geçirdiğiniz zaman artmaktadır. Bu durumda vücudunuzun fit bir halde kalmasını sağlayabilmek için ofiste yapabileceğiniz antrenmanlardan boyun esnetme hareketleri özellikle uzun süre sabit kalma ile ağrıyan boynunuza çözüm üretebilirsiniz. Bilgisayarla işlem yapan biriyseniz boyun esnetme hareketleri sizin için olmaza olmaz olacaktır.

ofiste-spor

OMUZ SIRT ESNETME HAREKETLERİ

Ofiste işlerinizi yürütürken kısa süre ara vererek oturduğunuz yerde ellerinizi başınızın üzerinde yukarı doğru birleştirerek egzersizinizi yapabilirsiniz. Ek bir materyale gerek olmayan bu egzersiz kan akışınızı sağlarken aynı zamanda da iş veriminiz artacak.

ofis-egzersizleri

BACAK ESNETME HAREKETLERİ

Özellikle bacaklarınızın hareketsiz kaldığı ofiste yapılacak antrenmanlar bacaklarınız içinde çözümler sunuyor. Sandalyenizden kalkarak olduğunuz yerde beliniz bükülmeden ellerinizi ayakucunuza dokundurarak bacaklarınızı esnetebilirsiniz. Bu hareketi yapmak için belirli bir zaman aralığına ihtiyacınız yok. Boş vakit bulduğunuz anda kısa süreli aralıklarla yapacağınız bacak esnetme hareketi ile daha zinde ve daha fit olacaksınız.

masa-basinda-egzersiz

DUVARDA ŞINAV HAREKETİ

Ofiste yapılacak antrenmanlar arasında belki de en sıra dışı hareket olan duvarda şınav hareketi fotokopi çekimi sırası beklerken ya da boş vakit bulduğunuzda yapılacak hareketlerde biridir. Eğer iş arkadaşlarınız spor yaptığınızın bilincinde değilse absürt bir görüntü oluşturacak bu hareketi arkadaşlarınıza spor yaptığınızı söyleyerek duvarda harekete başlayabilirsiniz. Duvara paralel şekilde durarak özellikle kol ve omuz bölgenizi çalıştıracak bu hareket aynı zamanda da kan akışınızı hareketlendirecek.

Benzer Yazilar

Trekking Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Editor

Kampta Yürüyüşte ya da Yolculukta Yanınızdan Ayırmak İstemeyeceğiniz Kablosuz Hoparlörler

Ahmet DOĞDU

5 Neden İle Vücut Geliştirmede Full Body Mi Split Program Mı?

Ahmet DOĞDU

Erkek Spor Çantasının Olmazsa Olmazları

Editor

5 Örnekte Ekstrem Sporu

Ahmet DOĞDU

Kol Kaslarını Geliştirmenin Yolları

Editor

Yorum Yaz