Image default
Vajinalog + 18

Ön Sevişme Nasıl Olmalı

Ön sevişme, çiftlerin birbirini sevişmeye hazırlaması olarak bilinmektedir. Cinsel dürtüleri hızlandırmak ve açığa çıkarmak için yapılan ön sevişme dokunarak, konuşarak sevişmeye çiftlerin hazırlanmasını amaçlamaktadır. Genel intiba olarak, cinsellik açısından ön sevişmenin kadınlar için daha önemli ve baskın olduğu düşünülmektedir. Oysa kadınlar kadar erkeklerin de ön sevişmeyle kendilerini daha iyi hissettikleri bilinmektedir.

on-sevisme

Sevişme öncesinde çiftlerin birbirlerinden beklentileri çok farklı olabilir. Yani ön sevişme kişiden kişiye fark ettiği gibi, çiftlerin ihtiyaçlarına göre de şekillenebilir. Bu konuda çiftler birbirlerini ne kadar özgür bırakırlarsa cinsellik açısından o kadar mutlu olurlar. Ön sevişmenin en önemli uygulaması masaj ve dokunma üzerine kurgulanandır. Çiftlerin birbirlerine ince ve nazik dokunuşları ile yapılan temaslar ön sevişmenin en etkili olduğu anlardır. Bazı çiftler kendilerini hazırlamak için erotik sözler söyleyerek partnerlerini hazırlarlar.

Bu konuda eksik olduğunu düşünen çiftlerin zaman zaman erotik filmler izleyerek destek aldıkları da bilinir. Uzun ve etkili öpüşmeler de ön sevişmenin işe yarayan en etkili faktörüdür. Derin bakışlar, nefes alışlardaki değişiklikler ile öpüşmek ne kadar etkileyici olursa sevişmenin de o derece haz verici olduğu söylenebilir. Yarı çıplakken yapılan oyunlar da tahrik edici ön sevişme çeşididir.

on-sevisme-nedir

Biran önce sevişme zamanına geçmeyi istemek bazen çiftler arasındaki uyumu bozacaktır. Özellikle kadınlar, partnerlerinden ön sevişme beklentisi duyarlar. Onların kendilerine dokunmasını, güzel sözler söyleyerek bedensel olarak olduğu kadar duygusal açıdan da hazırlanmak isterler. Cinsellik çiftlerin uyumu ve birlikte hareket etmesi ile daha güzel birlikteliklere yol açar. Bu nedenle ön sevişmenin 30 dakika civarında olması en verimli cinsel birlikteliklerin göstergesi olmaktadır. Aksi halde cinsel soğumalar başlar ve eşler birbirlerinden giderek soğuyarak, ayrılma ve boşanmaların olduğu sonuçlarla karşılaşırlar.

Benzer Yazilar

Erkeklerin Yatakta Beklediği 5 Hareket

Yatak Odasının Ateşini Söndüren Alışkanlıklar

Ahmet DOĞDU

Erkeklere Yatakta Yapılmaması Gereken 5 Şey

Ahmet DOĞDU

Kadınların Dokunulmasından Hoşlandığı Bölgeler

Sağlıklı Cinsellik için 10 Öneri

Kadınlar hayal kahramanı aşıkları

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz