Paris Otomobil Fuarı’na bir aydan kısa bir süre kaldı ve fuarda tanıtılacak otomobillerin fotoğrafları yavaş yavaş ortaya çıkıyor. İşte bunlardan biri daha: Opel Astra... Opel Astra GTC Concept

Paris Otomobil Fuarı’na bir aydan kısa bir süre kaldı ve fuarda tanıtılacak otomobillerin fotoğrafları yavaş yavaş ortaya çıkıyor. İşte bunlardan biri daha: Opel Astra GTC Concept.

Opel Tasarım Direktörü Mark Adams, bu otomobil geliştirilmeye başlanmadan önce ekibine şu brifingi vermiş: “Bana Opel’in yeni tasarım anlayışının en tutkulu yönünü gösterin”. Yeni jenerasyon Astra ailesinde yer alan ve Astra Sports Tourer ile birlikte Paris’te sergilenecek olan Astra GTC Concept, 4,46 metre uzunluğunda bir spor otomobil. 3 kapılı araç; petek dokulu ön ızgarası, spor koltukları ve köşelere yerleştirilmiş çift egzoz çıkışıyla dikkat çekiyor. Son derece kaslı bir görünüme sahip olan Astra GTC Concept, ilk kez Insignia’da kullanılan ve dış dikiz aynası bölgesinden doğarak gövdenin yan tarafını boydan boya kat eden modern çizgiyle de dikkat çekiyor.
Astra GTC Concept’te günümüzün olmazsa olmazı LED’li gündüz farlarına da yer verilmiş. Paris’te 21 inç’lik jantlarla sergilenecek olan otomobilde, yeni bir süspansiyon sistemine de yer verildiği belirtiliyor. Otomobilde 2.0 litrelik 4 silindirli direkt enjeksiyonlu turbo benzinli motor bulunuyor. Maksimum güç, maksimum tork, 0-100 km/s hızlanma, maksimum hız ve yakıt tüketimi gibi önemli teknik bilgilerin henüz açıklanmadığı Astra GTC Concept’te 6 ileri manuel şanzımana yer verilmiş.

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir