Image default
Erkek Sağlık

Orgazm taklidi yapmak yararlı!

İşte her şeyi bir kenara bıraktığınızda sırf eşinizi mutlu etmek için oynadığınız oyunun size sağladığı muhteşem yarar!
Seks esnasında vücudumuzdaki neredeyse tüm kaslar kasılır ve metabolizma hızı normaldekinden çok daha yukarı seviyelere çıkar. Kan akış hızımız artar, nefes alışverişi hızlanır, dikkat yoğunluğu yaşarız ve tek bir noktaya odaklanırız: Hem kendimizi hem de eşimizi mutlu etmek.
Erkeklerin çoğu seksin tatmin ediciliğini orgazm olup olmamaya bağlar. Oysaki kadınlar için aynı durum söz konusu değildir. Kadınlar duygusallık ve samimiyet arayan canlılardır. Bu nedenle onlar için “iyi seks” güzel sözlerin fısıldanıldığı ve eşler arasında bağın kurulduğu sekstir.
Ancak durum kadınlar için böyle olsa da eşlerini yani erkekleri mutlu etmek de isterler. İşte bu nedenle zaten çok zor bir olgu olan “orgazm” onlar için zaman zaman bir oyun haline gelir. Partnerlerini tatmin olduklarına inandırabilmek için taklit yapma yolunu seçerler.
Sonuç ise sadece iki tarafın memnuniyeti ile sonuçlanmaz. Milliyet’te de yer alan habere göre, orgazm taklidi yaparken vücut istemli bir şekilde kasıldığı ve kişi kendini sıktığı için kalori yakım hızı normalin neredeyse 7 katına çıkar. Normal yollarla yaşanan bir orgazm sırasında yalnızca 27 kalori yakılırken, “taklit orgazm” esnasında ise tam 167 kalori yakılmaktadır.
Durum bu olunca seks sırasında harcanan kalori miktarı defalarca katlanmakta ve size kilolarınızdan kurtulmak için başka bir yol daha sunmaktadır. Öyleyse bardağa dolu tarafından bakın! Taklit yaparken sırf eşinizi mutlu etmiş olmuyorsunuz, aynı zamanda da istemediğiniz kalorileri hızlı bir şekilde yakıyorsunuz!

Benzer Yazilar

Beyler aman bunamayın:

Ahmet DOĞDU

Erkek Vücut Tipleri Nelerdir?

Ahmet DOĞDU

En İdeal Kondom Nasıl Seçilir?

Editor

Saç Dökülmesinin Evreleri

Ahmet DOĞDU

Spermi olmayan erkeklere müjde!

Ahmet DOĞDU

TRAŞ KESİKLERİNİ ÖNLEMENİN YOLLARI

Editor

Yorum Yaz