27.3 C
Istanbul, TR
Çarşamba, Tem 17, 2019
Erkek Sağlık

Orgazm Ve Boşalma Farklı Şeyler Mi?

Orgazm ve boşalma farlı şeyler mi ? sorusuna yanıt olarak  CİSED Onursal Başkanı Dr. Cem Keçe “Orgazm olmak ve boşalmanın aynı şey olmadığını “söyledi. Dr. Cem Keçe boşalmayı; bedensel bir rahatlama olarak,  orgazmı ise bu bedensel rahatlamaya eşlik eden ve yüksek haz veren, aynı zamanda ruhun da doyuma ulaştığı durum olarak tanımladı.

Boşalmak, İnsani Bir Deneyimdir

Erkekler neden boşalır ? ya da kadının boşalması doğal mı ? gibi sorulara yanıt olarak Dr. Cem Keçe “Cinsel ilişkide erkek ve kadının boşalmayı yaşamasını doğal bir deneyim olarak görmesi gerektiğini belirterek, bu deneyimi çok susayan birinin kana kana su içerken aldığı hazza benzediği söyledi.  Birçok erkek için boşalma finaldir. Fakat boşalmadan da orgazm olunabilir

Prof Dr. Halim HATTAT ise boşalma ve orgazmın farklı 2 aşama olduğunu; erkeklerde orgazm boşalmanın ilk aşamasında olan ve prostat ile çevrili dokunun kasılması ile gerçekleşen duygu olduğunu söyleyerek, bir erkeğin orgazm olduğu halde boşalmayabileceğini söyledi.

Erkeklerin boşalmayı final olarak gördüklerini fakat boşalmanın bir hedef ya da sonuç olarak görülmemesi gerektiğini söyledi.

erkekler-neden-bosalir.jpg

Orgazmın 4 Aşaması

Erkeklerde orgazmın belirtileri  ilk olarak cinsel istek ve ilgi artışıdır.

Sertleşme; kan, penise hücum eder ve kapakçıklar kapanır. Penis büyüyerek sertleşir.

Soluma hızlanır ve  kan basıncında artış olur.

Kaslar Dalgalar Halinde  kasılmalara başlar, orgazm ve boşalma gerçekleşir.

erkeklerde-orgazm-belirtileri.jpg

Peki Erkek Boşalınca Ne Olur ?

Rahatlama evresi: Penis tekrar tahrik öncesi halini alır. Erkek ruhsal ve bedensel olarak doyuma ulaşır ve gerilen kaslar yavaşça eski haline gelir.

Yenilenme dönemi: Erkeğin ikinci bir ereksiyon yaşayabilmesi için zamana ihtiyacı vardır. Bu sürede vücut kendini toparlayacak ve hazırlayacak kadar zamana ihtiyaç duyar.

erkeklerde-bosalma.jpg

Benzer Yazilar

Letonya’da Erkek Kıtlığı Yaşanıyor!

Erkek Sağlık

Erkeklerde Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir?

Editor

Kadınları Cildinizle Baştan Çıkarın

Erkek Sağlık

Tese ile Sperm Bulunamadığı Durumda Ne Yapılmalı?

Editor

Yağsız Bir Vücudun Hayalini Kuran Erkeklere 5 Öneri

Prostat Sağlığı İçin Tüketilmesi Gereken Besinler

Editor