Image default
Erkek Sağlık

Oyun Bağımlıları Orgazm Güçlüğü Yaşıyor

Erkekler konsol, mobil vb birçok oyun bağımlılığı yaşarken kadınlarda ise dizi izleme ve magazin yayınlarını takip etme durumu mevcut. Özellikle çocuk ve genç erkeklerde görülen ve 40 yaş sınırına kadar giden oyun bağımlılığı son dönemlerde farklı problemlere yol açmaktadır. Bu noktada aşırı bağımlılığı olan erkekler oyun bağımlılığından kurtulma çareleri arayarak psikiyatristlere başvurarak oyun bağımlılığı tedavisi olmaktalar. Peki oyun bağımlılığı zararları nelerdir?

erkeklerde-oyun-bagimliligi

Cinsel Sorunlar

Oyun bağımlılığı erkeklerde çok ciddi sorunlara neden oluyor. Erkek çocukların asosyal olmaları ve gençlerin içine kapanık, farklı bir hayal dünyasında yaşıyor olmalarına neden olabilmekte. Oyun bağımlılığı zararları olgun erkeklerde cinsel sorunları da beraberinde getiriyor. Oyunların yarattığı bağımlılıklar tıpkı madde bağımlılığı gibi diğer yaşamsal tüm unsurlara olan dürtüleri ve ihtiyaçları azaltıyor. Bu nedenle erkeklerin hem iş performansları hem de cinsel performansları düşüyor. Oyun bağımlılığı artan erkeklerde partneriyle geçirdiği zamanın azalmasına bağlı olarak, cinsel isteksizlik ve cinsel huzursuzluk meydana geliyor. Bu nedenle cinsel ihtiyaçları giderilemeyen çiftler arasında tartışmalar yaşanıyor ve çatışmalar başlıyor. İlişkiler bu sebeple de noktalanabiliyor. Erkeğin aklını oyunlara vermesi de onun cinsel açıdan yetersizliğinin bir göstergesi oluyor. Bu nedenle oyun bağımlılığından kurtulma ve bunun için oyun bağımlılığı tedavisi gören birçok erkek doktorlara akın etmekteler.

oyun-bagimliligi

Oyun Rahatlatıyor

Oyun bağımlısı olan erkekler tıpkı orgazm oluyormuş gibi oyun oynarken mutlu oluyorlar. Hazlarını erteleyemiyor, mutlaka oynama ihtiyacı duyuyorlar. Erkekler keyif aldıkları ve keyif hormonu salgıladıkları bu oyunlara bu nedenle vazgeçilmez olarak görüyorlar. Oyun bağımlılığı zararları arasında cinselliğin haz vermeme nedeni de budur. Ereksiyon güçlüğü, erken boşalma ve cinsellikten soğuma gibi etkenleri vardır. Hayat enerjisi olan libido oyunlara yönlendiriliyor. Hatta oyun bağımlılığını bazı eşler aldatmakla aynı sayıyor. Çünkü erkek cinsellikten çok oyunla haz alıyor ve mutlu oluyor. Oyun bağımlısı erkekler ayrıca oyunda kaybedince agresif oluyorlar. Bu da eşler arasındaki ilişkiyi bozan, yıpratan ve koparan bir durum haline geliyor. Oyun bağımlılığı tedavisi tıpkı madde bağımlılarında olduğu gibi hastane ortamında yatarak sağlanıyor. Çünkü internet ve bilgisayara ulaşmama durumu yaratılmalıdır. İlaçsız ve terapilerle kişi oyun bağımlılığından kurtulma haline getiriliyor.

Benzer Yazilar

Bakalım saçlarımız neden dökülür

Ahmet DOĞDU

Traş Olurken Yüzün Tahriş Olmasını Engellemenin Yolları

Ahmet DOĞDU

Seksle bulaşan hastalıklar!

Ahmet DOĞDU

Prostata İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Ahmet DOĞDU

Erkekler İç Çamaşırı Seçiminde Nelere Dikkat Etmelidirler?

Yazın Kilo Vermek için Ne Yapmalı?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz