Image default
Erkek Moda

Palto Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çantanızı Yanınızda Getirin

Alışverişe çıkarken, palto alırken mutlaka yanınızda çantanızı da getirmelisiniz. O halde, en sevdiğiniz çantanızla en sevdiğiniz ve seçeceğiniz çantanızın kombin yapmış olacaksınız. Bu nedenle, çantanızla paltonuzun uyum sağlayıp, sağlamadığını bakmalısınız. Uyum sağlıyorsa, çok daha güzel bir panto seçimi yapmış olursunuz.

Kat Kat Giyinin

Bir palto satın alırken en önemli şey, içinize giyebileceğiniz eşyaların çokluğudur. Alışverişe çok ince bir kıyafetle giderseniz, ne kadar kalınlıkta ya da bollukta olduğunu kestiremeyebilirsiniz. Bu nedenle ne kadar kalın giderseniz sizin için o kadar avantajdır. Paltoyu almayı düşündüğünüz ve muhtemel olarak giyeceğiniz kıyafetlerinizin üzerinizde olması palto alımını güzelleştirecektir.

Rengi Önemseyin

Kışlık bir palto almaktan yanaysanız o zaman tercihinizi koyu renklerden yana kullanmalısınız. Fakta bazılarının koyu renkten anladığı siyahken, bazılarının dolabında kahverengi, laciverti koyu yeşil gibi renkler de bulunabilmektedir. Bu nedenle dolabınıza baktıktan sonra palto seçimi yapmanız daha doğru olacaktır. Çünkü, kıyafetlerinizin paltonuza uyması sizde çok daha şık bir görüntüye sahip olacaktır. Tabi ki palto uyumu için çanta ve ayakkabınıza da önem göstermelisiniz.

Ne Şık Ne Spor

Palto almak için belli bir amacınız yoksa, yani günlük hayatınızda kullanacaksanız, ona uygun olarak bir palto satın almalısınız. Yani bara giderken de ofise giderken de ya da arkadaşınızla buluşmaya giderken kullanabileceğiniz bir palto olduğuna özen göstermelisiniz.

Boyuna Karar Verin

Yine burada da dolabınıza bakmakta yarar var. Çünkü, genel olarak giysileriniz eteklerden oluşuyorsa ve bu etekler de kısa eteklerse, bu durumda kısa bir palto almanız kış boyunca sizin donmanız anlamına gelecektir. Fakat daha çok pantolon tercih eden biriyseniz, o zaman rahatlıkla kısa bir manto tercihinde bulunabilirsiniz.

Benzer Yazilar

Saat Tercihlerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Editor

Yeni Erkek Modasında Alışamadıklarımız

Ahmet DOĞDU

Erkekler Kısa Kollu Gömlek Neden Sevmezler?

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Çorap Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Kol Düğmeleri Hakkında Bunları Biliyor Musunuz

Editor

Erkeklerin Kaçınması Gereken Şeyler

Editor