Image default
Erkek Moda

Palto Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pastırma sıcaklarının devam ettiği şu günlerde sonbahara artık gelmiş bulunuyoruz. Soğuk havalarda giyebileceğiniz palto seçimi nasıl yapılmalıdır? Erkek palto seçimi, erkek kaban seçimi nasıl olmalı ve bu yılın trend modelleri neler? Bu yazımızda değineceğiz.

Erkek Palto Trendleri

Erkek tarzının en önemli parçalarından olan palto devri başladı. Bu sene kalınlığı kapüşonuyla orantılı paltolar yine trendlerin başını çekiyor. Palto ve kaban seçerken dikkat etmeniz gereken en temel nokta vücudunuzu doğru tanımış olmaktır. Örneğin; beğendiğiniz trend bir palto modeli sizde güzel durmayabilir. Ayrıca dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise palto ve kaban seçerken size hacimli ya da klasik paltolardan hangisinin daha çok yakıştığı olmalıdır.

Palto Seçimi
Palto Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Bu yıl hem soğuk kıştan korunmak hem de şık görünmek için trend modelleri arasında siyahın açık tonları ve gri paltolar öne çıkıyor. Ayrıca klasikler ise her zaman yerini koruyor. Eğer klasik kabanlar veya paltolardan tercih edecekseniz spor kesim veya dar kesim almanız bu yılın trendlerini yakalamanıza yardımcı olacaktır. Hacimli palto seçimi yapacaksanız siyahın biraz daha koyu tonları ve daha geniş kesimler tercih edilebilir.

Palto ve Kaban Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaban seçimi erkek modellerinde kısa ve spor olanların, bacak boyunu uzun göstermede etkisi tartışılmazdır. Eğer zayıf ve orta boyluysanız palto ve kabanları kısa ve spor seçmeniz yararınıza olacaktır. Paltoların ve kabanların dikkat edilmesi gereken bir detayı ise cep detaylarıdır, çok fazla cebi olan palto ve kabanlardan uzak durmalısınız.

Kaban Seçimi Erkek
Kaban Seçimi Erkekler İçin Öneriler

Ayrıca çok uzun boylu iseniz spor paltonuzun veya kabanınızın geniş yakalı olmasına özen göstermelisiniz. Sürekli takım elbise giyilen işlerde çalışan erkekler için palto ve mont seçerken daha ağır ağabey modelleri tercih etmelisiniz. Kışın ne giyerseniz giyin sıcak olmayan mekanlar dışında kimse içinizdeki kazağı veya gömleği göremeyecektir bu yüzden palto seçerken zevkinizi ve şıklığınızı konuşturmalısınız.

Benzer Yazilar

80’li Yıllarda Erkek Modası

Ahmet DOĞDU

En Muhteşem Başkaldırı Dik Yakalı Kazaklar

Ahmet DOĞDU

Kışa Hazırlık için Timberland Erkek Bot Modelleri

Ahmet DOĞDU

Stil Sahibi Erkekler İçin Şapka Modelleri

2016 Burberry Erkek Modası

Ahmet DOĞDU

Yaz Aylarının En Çok Tercih Edilen Erkek Ayakkabı ve Terlikler

Ahmet DOĞDU