Image default
Erkek Moda

Palto Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken 5 Madde

Palto sık sık değiştirilmeyen, alındıktan sonra birkaç kış daha geçirebileceğiniz bir giyim türüdür. Ayrıca kaliteli bir markadan aldığınızda cömert miktarlar ödemeniz gerekir. Bu nedenle seçiminizi aceleye getirmeden , ne istediğinizi bilerek, giyim tarzınızı ve ihtiyacınızı da gözönünde bulundurarak yapmanız önemlidir. Kış sezonu sona ermeden erkek palto alırken nelere dikkat etmeli ?  Bu 5 maddeyi sizler için değerlendirdik.

  1. Zira kışın soğukta giyildiği için öncelikle kumaşınızı bulunduğunuz şehrin hava şartlarına göre doğru seçmek gerekir. Polyester, naylon türünde kumaşlar sizi sıcak tutmayacaktır. Kışı sert geçen bir bölgede kullanacaksanız sizi kışın soğuğunda en sıcak tutan kaban kumaşı yün ve kaşmir gibi kumaşlardır.  Ayrıca içine giyeceğiniz kazak, hırka gibi kalın kıyafetlerin üzerine giyebileceği unutulmamalıdır. Kat kat giyebileceğinizi düşünerek beden seçiminizi buna göre yapmalısınız.

  1. Vücut tipiniz, giyim tarzınız (rahat veya şık) da palto seçiminde önemlidir. Genellikle klasik takım elbise üzerine kullanmayı planlıyorsanız ve önceliğiniz şık olmak ise buna uygun modelleri incelemelisiniz. Giyim tarzınız rahat ise daha geniş kalıplı, cepleri geniş , tek düğmeli bir model olması daha uygundur.
  1. Paltoyu ne kadar sıklıkla ve hangi durumlarda kullanmayı planlıyorsunuz? Eğer günlük giymek için bir palto satın alacaksanız, hem pazara, hem iş yerine, hem akşam gezmesi için ortak giyebileceğiniz bir palto seçmelisiniz. Sadece şık olmak istiyorsanız, dik yaka , kruvaze seçim daha uygun olacaktır. Kaban kumaşı nasıl olmalı derseniz yine sıcak tutan yün ve kaşmir şık giyimin vazgeçilmezidir
  2. Diğer yandan vücut tipiniz de önemli bir diğer kriterdir. İnce uzun görünümlü iseniz uzun bir palto almanız sizi hoş gösterir ancak minyon görünümlü ya da geniş hatlara sahipseniz uzun palto sizi hayal ettiğiniz gibi göstermeyebilir.

  1. Renk tercihi de yine sizin zevkinize ve kullanım durumunuza göre tercih etmeniz gereken bir başka başlıktır. Örneğin genellikle iş için takım elbise üzerine kullanacağınız bir palto arıyorsanız , renk seçiminde koyu ve her renk ile uyum sağlayabilecek şekilde , nötr bir seçim yapabilirsiniz.

Benzer Yazilar

Diesel Yeni Saat Koleksiyonu

Ahmet DOĞDU

Doğru Giyinmek İsteyen Erkekler Buraya!

Editor

Capri Giymek Her Erkeğe Yakışır mı?

Ahmet DOĞDU

Erkekler İle Sohbet Etmenin İncelikleri

Ahmet DOĞDU

Şapka ve Bere Kullanımı

Ahmet DOĞDU

Yeni Moda Kazıtılmış Saç Tipi

Ahmet DOĞDU