23.1 C
Istanbul, TR
Perşembe, Tem 18, 2019
Erkek Moda

Pantolon Ayakkabı Kombini

Günümüzde genelde erkekler pantolon ve ayakkabı kombinlerini oluştururken zorlanıyor yada klasikleşmiş sıradan kombinleri tercih ediyor. Bunun sebebi klasik kombinlerin dışına çıktıklarıda şıklıktan taviz vereceklerini düşünmeleridir. Aslında klasik pantolon ve ayakkabı tercihler artık şık olmaktan ziyade sizi sıradan gösteriyor. Bu yüzden sıradan kombinelerden vazgeçip farklı, uçuk olmayan ve şık kombinleri tercih edebilirsiniz.

erkek-pantolon

Mesela sıradanlaşmış pantolon rengiyle aynı renkte yada o renge yakın ayakkabı kombini tercihleri, eskiden olduğu gibi şık bir görüntü sergilemiyor. Bunun yerine renkli pantolonlar ve canlı renklere sahip ayakkabılar sizi daha şık gösterecektir. Standart bir kot pantolon ve spor ayakkabı kombini kolaycılığına kaçmak yerine bu tarz canlı renklerden olan bir seçim yapabilirsiniz. Farklı renklerden oluşan ayakkabı ve pantolon kombinin doğru renkleri tercih ederek kullanırsanız hem gözleri sizin üzerinize çeker hem de şıklığınızı ve tarzınızı çevrenize yansıtmış olursunuz.

Pantolon tercihi yaparken, eski modası geçmiş bol ve dağınık kot pantolonlar yerine, dar canlı renklere sahip ve vücudunuzun hatlarını ön plana çıkaran pantolonlar sizi daha şık ve klas gösterecektir. Pantolonların kısa paçalı olması yada paçalarının kıvrılmış olması şıklığınıza artı kazandırmakla birlikte, sizin modayı takip ettiğinizi ortaya çıkaracaktır.

erkek-pantolon-ayakkabı-uyumu

Pantolonun altına doğru ayakkabı seçimi ise bir diğer önemli konudur. Bulanık,basık  karışık tonlara sahip ayakkabılar tercih etmek yerine, ağırlıklı koyu tonlara sahip, göze çarpan, farklı bir tasarıma sahip olan ve en önemlisi rahat ayakkabıları tercih etmelisiniz. Ayrıca tercih ettiğiniz ayakkabının bağcıklı bir model yerine kolay giyilebilen bir model olması sizin için avantajlıdır. Eğer pantolonunuz altına kışlık bir bot ile tamamlamak istiyorsanız, ağırlıklı kahverengi tonlarını tercih etmelisiniz, ve bağcıkları bağlamak yerine bağlamadan ve fazla sıkmadan kullanmak sizi biraz daha şık gösterecek ve tarzınızı yansıtacaktır.

Benzer Yazilar

Louis Vuitton Erkek Giyim 2013

Ahmet DOĞDU

Burak Özçivit Tarzı

2013 Erkek Kemer Modası

Ahmet DOĞDU

Süet Ceketler Yine Moda

Editor

Biraz Moda Biraz Gözlem ve Biraz İncelik

Ahmet DOĞDU

Erkek Giyim Sonbahar Kış Renkleri 2013-2014

Ahmet DOĞDU