Image default
Genel

Parfüm Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Koku duyusu diğer organlarımız kadar bizim için önemli olan bir duyudur. Özellikle kazağın, tşörtün veya parfümün bir kokusu aradan çok uzun zaman geçmiş bile olsa sizi eski yaşadığınız anlara götürebilir. Parfüm kokusu bir insanın kişiliğini yansıtan önemli unsurlardan biridir. Ayrıca kullanılan parfümün kokusu, yumuşak veyaakılda kalıcı olması kişinin akılda kalmasına neden olabilir. Burada önemli sorulardan bir tanesi parfüm seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiği. Her zaman için güzel kokan bir insan daima çekicidir. Yanlış parfüm seçimi insanlar üzerinde sizin hakkınızda yanlış veya kötü bir imaj bile yaratabilir. Peki, parfüm seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Özellikle Geç Saatleri Tercih Edin

erkeklerde-parfum-kullanimi.jpg

Geç saatler alışveriş için herkese uymayabilir. Fakat parfüm alışverişi yapmak için gayet uygun bir zaman dilimidir. Bunun nedeni karanlık olduğu zaman burnunuz kokuları daha güçlü algılar. Bu da tercihinizi daha çabuk yapmanızı sağlar. Alacağınız parfümler için kararsız kaldıysanız öncelikle testerlarını deneyin. Eğer kokular iyice birbirine karıştıysa kendinize bir mola verin. Böylelikle kokular hafızanızdan silinecek ve kokuları tekrar ayırt edebileceksiniz.

Mutlaka Size Uyan Kokuları Tercih Edin

parfum-nasil-kullanilmali.jpg

Doğru parfüm tercihinizde teniniz size yardımcı olabilir. Genel olarak baharatlı kokular esmer tenlilere daha çok uyum sağlar. Eğer beyaz tenliyseniz ve seçiminizi baharatlı parfümlerden yana yaptıysanız bu kokular esmer tenli kişilere oranla sizde kalıcı olmayabilir ve istediğiniz kokuyu elde edemeyebilrsiniz. Beyaz tenlilerde kalıcı olan parfümler genellikle odunsu ve vanilyalı parfümlerdir. Parfüm konusunda yağlı ciltler kuru ciltlere oranla daha şanslıdır. Çünkü parfüm kokusu yağlı ciltlerde daha uzun süre kalabilir. Yaşınızı da mutlaka parfüm seçimi yaparken göz önünde bulundurun. Mesela 20’li yaşlarda daha doğal, hareketli ve çiçeksi kokuları; 30’lu yaşlardan sonra ise daha yoğun kokuları tercih edebilirsiniz. Eğer orta yaşın üzerindeyseniz tatlı ve şekersi kokuları seçebilirsiniz. Çünkü tatlı kokuları hormon değişiklikleri nedeniyle en iyi ve kalıcı olarak bu yaştakiler taşır.

Temiz Tene Uygulamaya Dikkat Edin

erkeklerde-parfum-tercihi.jpg

Hemen hemen herkes bir kere bile olsa parfüm ve ter karışımının kötü kokusuna tanıklık etmiştir. Parfüm ter kokusu ile birleşince çok ağır ve kötü kokulara neden olabilir. Bu yüzden parfüm tercihinizi yaparken de teninizin temiz ve gözeneklerinizin açık olmasına dikkat edin. Kokuyu satın aldıktan sonra da temiz tene uygulamaya özen gösterin. Vücudunuzda kokuyu uygulayabileceğiniz bölgeler bileğinizin iç kısmı, kulak arkanız ve şah damarınızdır. Çünkü bu bölgelerde kan akışı hızlı olduğu için koku hem daha kalıcı olur hem de daha fazla koku yayılır.

Benzer Yazilar

Sevgiliniz Sizinle Ciddi Mi Yoksa Eğleniyor Mu?

Ahmet DOĞDU

Erkekleri Cinsellikten Soğutan 5 Kadın Davranış

Editor

Zengin Erkeklerin Kızlar Üstündeki Etkisi

Ahmet DOĞDU

Kadınsız Erkekler Kitabı Üzerine

Ahmet DOĞDU

Kadınların Yanında Rahat Olamama Sorunu

Ahmet DOĞDU

Güçlü Bir Kadını Etkilemenin 5 Yöntemi

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz