14.7 C
Istanbul, TR
Salı, Nis 23, 2019
Paris Erkek Moda Haftasında En Çok Beğenilen Stiller
Erkek Moda

Paris Erkek Moda Haftasında En Çok Beğenilen Stiller

Her sene moda meraklılarının sabırsızlıklıkla beklediği konulardan biri moda haftaları. Özellikle moda denilince akıllara kazanan şehirlerden birisi ise Paris. Diğer senelere nazaran bu sene daha çok normallik ve toplumsal mesajları içeriyordu Paris moda haftası. Tüm sezonun sıkılmış havasına karşılık olarak da tüm kreasyonlarda bir renk cümbüşü vardı denilebilir. Bu seneki moda haftasında daha çok giyilebilir ve renk skalasının çok geniş parçalar bulunmaktaydı. Özellikle erkek modası itibariyle bu sene daha çok giyilme ihtimali daha yüksek parçalara ağırlık verildi denilebilir. İşte 2017-2018 Sonbahar/Kış Paris erkek modasında göze çarpanlar:

Alexande-Mattiussi-erkek-modasi-2017.jpg

1) Ami

Alexande Mattiussi, farklı tarzları bir araya getirmeyi seven, farlı dönemleri tekrar yorumlamasıyla ünlü. Alexande Mattiussi’nin genel itibariyle yeni trend yaratmayı seven bir tasarımcı. Özellikle yeni kumaşlar ve yeni renkler ile adından söz ettirdiğini söyleyebiliriz. Bu sene ise 90’lar esintisinin kreasyonlarda estiğini söyleyebiliriz.

2) Acne Studios

Bu kreasyonda ilham kaynağının Keanu Reeves'den aldığını söylüyor Jonny Johansson. Bu sayede maskülinite kavramı tekrar gün yüzüne çıktı diyebiliriz.

loewe-2017.jpg

3) Loewe

Gençlik fantezisi denilince akıllara gelen ilk isimlerden birisi Jonathan Anderson. Genç tasarımcı genel çizgisinden vazgeçmeyip bu senede ki Paris moda haftasında renk ve gençliğin ışıltı dolu kreasyonu oldukça ilgi gördü.

4) Balenciaga

Geçen sezon ilk erkek defilesinin gerçekleştirdi Balengiaga. Form odaklı kesimler büyük beden ve Paris moda haftasının genel havasına uygun olarak sosyal mesajlar ile koleksiyonunun moda severlerin beğenisine sundu Balengiaga.

balenciaga-ayakkabi-modelleri-erkek-2017.jpg

5) Balmain

Farlılık kesinlikle Balmain’den sorulur. Her sezon bir fark yaratmayı bilen Balmain, moda severlerin de bileceği gibi her zaman erkek koleksiyonu ile kadın koleksiyonları farlılık gösterir. Bu sene ise yine bir farlılık yaratarak Oliever Rousteing asker ceketi ve arma ile moda dünyasını sağlam adımlar gireceğinin sinyalini veriyor diyebiliriz.

Benzer Yazilar

Tarzınızı Ortaya Koymanızı Sağlayacak Mükemmel Aksesuarlar

Yaz Düğünü için Erkek Kostüm Kombinleri

Editor

Erkek Gömleklerinde Yakanın Önemi

Ahmet DOĞDU

Erkek Atkı Modelleri Ve Bağlama Şekilleri

Erkek Moda

Erkek Kadın İlişkilerinde Beden Dili: Kadınlar Ne Demek İstiyor?

Editor

Gri Takım Elbise ile Her Zaman Şık Olun

Editor