Image default
Erkek Sağlık

Pilatesin Yararları Hakkında 5 İlginç Bilgi

Yakın zaman spor tarihine girmiş ve sporseverler tarafından sevilen bir spor alanı pilates. İnsan bünyesine ise sadece katkısı kilo vermekten ibaret değil tabi ki. İşte pilatesin yararları hakkında 5 ilginç bilgi;

1) Pilates ile kas ağrılarınız son bulsun.

İş hayatının ve normal hayatın yorucu temposuna ayak uydurmak kimi zaman zor kimi zaman da tamamen olanaksız. Bu gibi yorucu tempolarda ortaya çıkan en rahatsız edici durumlardan biri de kas ağrıları. Günlük yaklaşık 1 saat kadar yapacak olduğunuz pilates ile kas ağrılarınızdan kolaylıkla sıyrılabilirsiniz.

2) Esnekliğinizi pilates ile geliştirin.

Aslında pilatesin temel amacına baktığımızda bu esneklik kavramına tam olarak bir açıklama getirmiş oluruz. Temel amaç olarak pilates kilo vermekten ziyade daha çok kas liflerini hareketler yardımıyla germe ve bu sayede esnetlik oluşturma amacı bulunmaktadır. Hareketlerle birlikte doğan kas liflerinin gerilmesi vücut esnekliğinin oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Bir örnek üzerinden gidecek olursak eğer kemikli bir yapıya sahip insanların normal insanlara nazaran vücut esnekliğini sağlayabilmesi oldukça zorlu bir süreçtir. Yapılan rutin bir pilates sayesinde bu zorlu süreç kolaylıkla aşılabilir.

3) Egzersizlerden yegane fark.

Egzersizlerle genellikle bir bölge ile çalışır. Mesel batın egzersizlerini, kol egzersizlerini buna bir örnek olarak verebiliriz. Ancak pilateste böyle bir durum söz konusu değildir. Pilateste bir bölge söz konusu değildir pilateste tüm vücut rol oynamaktadır.

4) Kaslara en büyük yardımcı: Pilates.

Az önce de bahsettiğimiz gibi pilates kas yapısını daha çok ilgilendirmektedir. En basit örnek ile esneklik konusu verebiliriz. Ayrıca burada bir örnek daha vereceğiz. Pilates kaslarınızın yağsız olan kısımlarının oluşmasına olanak sağlamaktadır. Beslenmemizden kaynaklı olarak vücudumuza aldığımız her yağ oranı kaslarımızın yağ dokularının oluşmasına sebep olmaktadır. Ancak tabi ki alınan yağ oranlarına da dikkat ederek ve aynı rutin haline getirdiğiniz pilates ile kaslarınızın yağsız bir yapıya sahip olmasını ve sağlıklı bir birey olmanıza yardımcı olacaktır.

5) Gençliğin anahtarı pilateste.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi pilates daha çok kas lifleri ve esneklik kavramları ile doğrudan ilişkilidir. Pilates, kilo vermeye oldukça yardımcı bir aktivite olmakla birlikte aynı zamanda vücudunuzun zinde bir yapıya sahip olmasına olanak sağlayacaktır.

Benzer Yazilar

Erkeklerde Tiroit Hastalıkları

Sakal Bakımında Son Trendler

Ahmet DOĞDU

Erkek Bakımı Hakkında Genel Bilgiler

Ahmet DOĞDU

Aşırı Kilolu Erkekler İş Dünyasında Nasıl Karşılanıyor?

Editor

Saç Ekimi Herkese Uygun Bir Operasyon mudur?

Ahmet DOĞDU

Erkekler için Mutlaka Yapılması Gereken Cilt Bakımı

Editor